PSL ma już ponad 120 tys. podpisów


aktywiści PSL zebrali już ponad 120 tys. podpisów pod kandydaturą szefa ugrupowania Waldemara Pawlaka. Stronnictwo złożyło też pierwszą propozycję programową: by prezydent włączył do pracy w swojej kancelarii przedstawicieli wszystkich klubów parlamentarnych.

Co nadal z ustawą o IPN?


Pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski spotka się po południu z kolegium Instytutu Pamięci Narodowej. Marszałek Sejmu musi uradzić o dalszym losie nowelizacji ustawy o IPN, którą - jak twierdzą współpracownicy zmarłego prezydenta - chciał wycelować do Trybunału Konstytucyjnego Lech Kaczyński.

Lis wraca na antenę. Z Komorowskim


audycja Tomasza Lisa zostanie wyemitowany - taką decyzję podjęto późnym popołudniem w Telewizji Polskiej. poprzednio władze zadecydowały o "zawieszeniu" programu. Miał on wrócić na antenę TVP 2 w przyszły poniedziałek. - Niech zakażą wejścia do TVP marszałkowi Sejmu. Czekam - odpowiadał Bronisław Komorowski.

"Szorstka przyjaźń" w kolejnej polskiej partii?


"Toczą się (...) koleje życia Platformy, tak jak każdej formacji do tej pory, w której braterską, zastępuję szorstka przyjaźń" – pisze na swoim blogu w Onet.pl Marek Siwiec. Europoseł SLD komentuje w ten sposób obecną pozycję Grzegorza Schetyny w Platformie Obywatelskiej.

Buzek powoła jury ws. przedstawicielstwa PE w Polsce


W ciągu najbliższych dni przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek powoła niezależne jury złożone z przedstawicieli zarówno Parlamentu, jak i Komisji Europejskiej, które pomoże w wyborze miasta, w którym będzie miało siedzibę drugie filia PE w Polsce - powiedziała PAP rzeczniczka szefa PE Inga Rosińska.

<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>