Jak się leczyć?


Jak ustrzec się przed grypą? Specjaliści przekonują, że najlepiej zaszczepić się przeciwko sezonowej chorobie. Nie ma tymczasem w Polsce szczepionki przeciwko A/H1N1. w zamian czekać na wprowadzenie dopuszczonych w Europie specyfików na nasz rynek, wolno skorzystać z innych metod. Jak zapobiegać, czym się leczyć? Czytaj komunikat tvn24.pl.

Rok Chopinowski 2010


Tylko 7 procent Polaków potrafi odparować na pytanie, w jakim stylu tworzył Fryderyk Chopin (większość jest przekonana, że w "klasycznym"), a 3 odsetki kojarzy go ze Stalową Wolą. Ruszają obchody 200 rocznicy narodzin wybitnego polskiego kompozytora. To nienaganny czas, by na dopiero co poznać naszego artystę.

szalbierstwo stoczniowa


Z opublikowanych rozmów pomiędzy ministrem skarbu Aleksandrem Gradem i jego urzędnikami, a kierownictwem ARP wynika, że w przetargu na szczecińską i gdyńską stocznię chcieli oni uprzywilejować katarskiego inwestora, co jest niezgodne z prawem. Ale wynika też, że państwowi urzędnicy nie wiedzieli nawet, czy inwestor, jaki chce stocznie kupić, no tak istnieje. Czy afera stoczniowa dobije rząd Tuska, silnie sterany ujawniona jeden i pół tygodnia uprzednio aferą hazardową?

Wielka orkiestra Świątecznej Pomocy - XVIII finał


Jurek, nie boisz się, że Orkiestra i to całe pomaganie, w końcu się ludziom znudzi? - pytają co roku dziennikarze. - Oscary rozdają od 80 lat i jeszcze się ludziom nie znudziły – odpowiada pierwszy dyrygent WOŚP. W niedzielę podczas XVIII finału zebrano ponad 36 mln zł.

Opcje walutowe - zobacz o co w tym chodzi


Opcje walutowe to świeżo gorący temat. Gdy złocisty zaczął tracić na wartości, kontrakty tego typu poważny się ciężarem, który ciągnie na dno mrowie polskich firm. Jak oceniają analitycy, związane z nimi straty mogą awansować co więcej kilkadziesiąt miliardów złotych. Za taki forma rzeczy minister gospodarki Waldemar Pawlak wini banki, które - jego zdaniem - nie informowały przedsiębiorców o ryzyku związanym z opcjami. Bankierzy odpierają zarzuty i podkreślają, że winne są same firmy, które spekulowały opcjami, w miejsce używać ich jako zabezpieczenia nim ryzykiem walutowym.

<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>