Nauczyciele WF mogą zniechęcić do sportu


Nieprzyjemne doświadczenia z lekcji wychowania fizycznego w szkole mogą trwale zniechęcić do uprawiania sportu.

IPN stworzył grę edukacyjną o Wrześniu '39


Grę edukacyjną "Awans - zostań marszałkiem Polski", zapoznającą przez rozrywkę ze stopniami wojskowymi w II Rzeczypospolitej a "Pamięć '39", przypominającą o najważniejszych wydarzeniach kampanii wrześniowej z 1939 r. - przygotowało gabinet Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej (BEP IPN).

Hydrolog: powodzi nie da się całkowicie uniknąć


Powodzi nie da się całkowicie uniknąć, można jedynie łagodzić ich skutki. przy dużych wezbraniach rzek nie pomogą zbiorniki retencyjne; lepiej jest unikać osiedlania się na terenach zalewowych - uważa hydrolog z Politechniki Warszawskiej.

40 mld euro na innowacyjność


wiceminister stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego Jarosław Pawłowski poinformował we wtorek podczas gdańskiego "Szczytu Innowacyjności", że poniekąd 60 proc. unijnych funduszy przyznanych Polsce na lata 2007-2013 może być przeznaczone na rozwój i modernizację gospodarki natomiast innowacyjność.

Nowa broń przeciwko rakowi?


Odkrycie nowej ścieżki przekazywania sygnału, która zmusza komórki nowotworowe do starzenia się, ma szansę pomóc w opracowaniu skutecznej i uniwersalnej terapii wszystkich rodzajów raka - informują naukowcy z USA na łamach pisma "Nature".

<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>