Chiny uruchomiły narodowy program transplantologii


W Chinach uruchomiono etniczny program transplantologii, mający pozostawać pod całkowitą kontrolą Czerwonego Krzyża i ministerstwa zdrowia - podały w środę media pekińskie.

"Uczmy dzieci zasad higieny"


eksponent praw dziecka Marek Michalak apeluje, by uczyć dzieci właściwych nawyków i przestrzegania zasad higieny. Mycie rąk, zasłanie ust chusteczką w sąsiedztwie kichaniu, unikanie tłumów - to zalecenia, o których przypomina RPD w liście do rodziców i opiekunów.

Duże farmy wiatrowe wpływają na stan temperatur


Olbrzymie farmy wiatrowe mogą podwyższać temperatury jeżeli są budowane na lądzie i je obniżać jeżeli są instalowane w wodzie - informują naukowcy na łamach pisma "Atmospheric Chemistry and Physics".

Starożytny kurhan odkryty w Wietnamie


Zespół archeologów odkrył na stanowisku w południowym Wietnamie cenotaf sprzed nad 2000 lat - donosi serwis internetowy VietNamNet.

pustosłowie jednym z pierwotnych czynników kształtujących Ziemię


kit może być jednym z pierwotnych czynników, które kształtowały naszą planetę, a nie trafiła na Ziemię przetransportowana dzięki komety, jak uważają niektórzy naukowcy - pisze "Science". Specjaliści specjaliści z Carnegie Institution w Waszyngtonie ustalili, woda na Ziemi pojawiła się między 30 a 100 mln lat po uformowaniu się Układu Słonecznego.

<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>