Rentgenowskie zdjecia niezwykłych bakterii


Za pomocą opracowanego rok temu bezsoczewkowego mikroskopu rentgenowskeigo udało się po raz dziewiczy otrzymać zdjęcia o wysokiej rozdzielczości ogromnie odpornej bakterii Deinococcus radiodurans - informuje czasopismo "Proceedings of of the National Academy of Sciences".

Kijanki wykorzystywane do szybkiego wykrywania zanieczyszczeń


Badania prowadzone z wykorzystaniem naukowców z Uniwersytetu Wyoming wskazują, że genetycznie zmodyfikowane kijanki żab sprawdzają się jako wrażliwe detektory szybkiego wykrywania zanieczyszczeń w wodzie - wynika z artykułu opublikowanego w "Environmental Science and Technology".

Satelity pomagają ratownikom na Haiti


W przypadku klęsk żywiołowych, takich jak trzęsienie ziemi, które nawiedziło Haiti, społeczność zajmująca się badaniami i obserwacjami satelitarnymi stara się udzielić pomocy ekipom ratowniczym i jak najszybszej dostarczyć zdjęcia i mapy obszarów dotkniętych katastrofą.

Rośnie nowa ekstremalnie masywna gwiazda


Protogwiazda RCM 120 zanurzona w obłoku gazu i pyłu jest na najlepszej drodze do stania się jedną z najmasywniejszych gwiazd w Drodze Mlecznej - informuje Europejska agencja Kosmiczna (ESA).

Planeta pożerana za pomocą gwiazdę


świeżo odkryta planeta pozasłoneczna oznaczona symbolem WASP-12b jest rozważnie pożerana przy użyciu swoją gwiazdę macierzystą - wynika z obserwacji przeprowadzonych Teleskopem Kosmicznym Hubble'a.

<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>