Deweloperzy spuszczają z tonu


Mniej niż 500 zł (6,6 proc.) wyniosła w maju rozdźwięk pomiędzy średnią ceną metra kw. mieszkania oferowanego za pośrednictwem deweloperów, a ceną, jaką gotowi są zrewanżować się klienci.

Banki za lokaty płacą mniej


Oprocentowanie depozytów powoli, ale systematycznie spada. W ostatnim miesiącu kolejne banki zdecydowały się na obniżki. nasilenie obniżek jest dosyć nieznaczna. Banki w przyszłości starają się pozyskiwać od klientów kapitał na akcję kredytową.

Sezon wyników w pigułce


Od czasu publikacji wyników za II kw. prognozy zysków większości spółek z sektora WIG 20 prosto z mostu wzrosły. większa część inwestorów oczekiwała, że prognozowane ożywienie gospodarcze będzie widoczne już w wynikach za trzeci kwartał tego roku.

Praktyczne aspekty realizacji obowiązku alimentacyjnego


Świadczenia alimentacyjne polegają nie tylko na finansowym łożeniu na koszty utrzymania dzieci, ale także na dostarczaniu środków wychowania, na co wskazuje brzmienie art. 128 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego.

W Żarnowcu powstanie pierwsza elektrownia atomowa w Polsce


Po wielu latach dyskusji i zmian koncepcji, dotyczącej polskiej energetyki jądrowej, wreszcie zaczyna się dziać coś konkretnego. Rozstrzygnięta została idea lokalizacji elektrowni.

<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>