"Chopin na nowo" na festiwalu plakatu


przegląd plakatów w najlepszym, międzynarodowym wydaniu, będzie jest dozwolone oglądać już w czerwcu w toku 22. Międzynarodowego Biennale Plakatu. Ekspozycja, która odbywa się co dwa lata posiada już kilkudziesięcioletnią tradycję.

Czarno-biały świat, czyli o konwersji zdjęć b&w


fotogram czarno-biała jest słusznym środkiem wyrazu pod warunkiem, że świadomie, już naciskając spust migawki dążymy do osiągnięcia założonego celu, a nie ratujemy w ten podejście dymisja ze złym balansem bieli czy nadmiernie zaszumione.

30 odsetki producentów jest w nadzwyczaj złej kondycji finansowej


jak wiadomo przemysł odzieżowa jest jedną z tych, w których w ostatnim czasie najbardziej odczuwa się skutki spowolnienia gospodarczego. W ostatnich latach firmy handlu detalicznego przeżywały pierwotny rozkwit. W galeriach handlowych przybywało butików, konsumenci skłonni byli sypać coraz to więcej i więcej, zatrudniano nowych pracowników, a potentaci kreowali nowe marki. rozwinięcie ten opierał się wprawdzie na kredytach i obligacjach.

szef rządu czy prezydent? Kto pojedzie do USA?


Tuż po zbliżających się świętach odbędzie się w Waszyngtonie narada nuklearna. szef rządu Tusk i prezydent Kaczyński kłócą się o to, jaki z nich pojawi się na spotkaniu.

Wybory w Tadżykistanie niedemokratyczne


Parlamentarne i lokalne wybory w Tadżykistanie nie spełniły podstawowych standardów demokracji ogłosiła organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE). Zastrzeżenia obserwatorów budziły przede wszystkim: wysoka kwota głosów oddanych przez pośredników bądź w imieniu rodziny zaś przypadki wielokrotnego głosowania.

<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>