Amerykanie piją pod prezydenckie obwieszczenie


O niecodziennej percepcji prezydenckiego orędzia o stanie państwa pisze z Waszyngtonu przedstawicielstwo dpa. W akademikach i knajpach Amerykanie zbierają się, by zgodnie z ustalonymi już regułami pić pod słowa swojego prezydenta.

Sąd w Irlandii przyznał 87 tys. euro odszkodowania 81-letniej wdowie Rosemary Skrine z powodu obrażeń, których doznała, gdy potrącony przy użyciu pojazd pies został wykatapultowany w atmosfera i spadł explicite na nią - donosi w sobotę irlandzka prasa. Najnowsze badania dowodzą, że naśladownictwo jest najszczerszą formą pochwały nie wprost przeciwnie wśród ludzi, ale i wśród małp. - Nie wiemy na pewno, że pilot Tu-154 chciał lądować, czy stało się coś innego - mówił w "Kropce nad i" gen. Anatol Czaban, zwierzchnik szkolenia Sił Powietrznych. Ta sceptycyzm wynika z faktu, że wówczas reszta tragicznego lotu przyniosła gwałtowne upust lotu. Generał zaapelował jednak, tak aby przedtem końcem śledztwa nie wysnuwać żadnych wniosków.Mieszkanka Norymbergi, znana jak "narkotykowa babcia", została skazana na pięć lat więzienia za wymiana handlowa narkotykami. Dilerka ma chwilowo 81 lat i poważne ciężkie położenie ze zdrowiem - informuje agencja dpa. Kornelia Marek zawieszona dzięki Międzynarodową Federację Narciarską (FIS) - dowiedziała się TVN24. Narciarka biegowa, w której organizmie wykryto nieuczciwy ognisko dopingujący EPO, została w następstwie tego ukarana nie wprost przeciwnie za pomocą polskie władze. Co więcej, zastrzyk dożylny ze środkiem, Polka musiał uzyskać już w Vancouver. Krąg podejrzanych się zacieśnia. Japońscy badacze wyhodowali złotą rybkę, która dzięki brakowi pigmentu ma tak przejrzystą skórę i łuski, że można obserwować jej organy wewnętrzne. To kolejne "przezroczyste" zwierzę, wyhodowane po to, by unikać przeprowadzania sekcji, zwłaszcza na lekcjach szkolnych.

za pośrednictwem kilka godzin grał z komisją hazardową: odmawiał odpowiedzi na pytania czy też zasłaniał się niepamięcią. I z przyczyny temu dopiął swego. Sejmowi śledczy, którzy początkowo odrzucili wniosek biznesmena Ryszarda Sobiesiaka o przesłuchanie za zamkniętymi drzwiami, ugięli się i zgodzili się przesłuchiwać go bez udziału osób postronnych.

- Nie było na pokładzie samolotu żadnych tajnych dokumentów ani nośników, na których byłaby zawarta wiedza dotycząca bezpieczeństwa państwa - powiedział w "Kawie na ławę" TVN24 Paweł Graś. eksponent rządu zapewnił, że bliźniaczy sprzęt elektroniczny ofiar katastrofy w Smoleńsku zabezpieczyli rosyjscy i polscy prokuratorzy razem z przedstawicielami ABW i SKW. Po identyfikacji został on w tym momencie przekazany do Polski. jankeski piosenkarz country Jack Ingram powiedział już pewno wszystko, co mógł. Laura Plunkett, rzeczniczka prasowa "Księgi Rekordów Guinnessa", poinformowała, że Ingram ustanowił nowy powszechny rekord w liczbie wywiadów radiowych udzielonych w ciągu 24 godzin.

WWF rozpoczął kampanię, której celem jest pomoc niedźwiedziom w Rumunii - informuje AFP. Organizacja zachęca do przekazywania 2 proc. podatku na program ochrony tych zwierząt. Amy Bishop, nauczyciel biologii, która zabiła trzy osoby a kolejne trzy raniła, usłyszała wyrzut morderstwa. Do strzelaniny doszło w piątek na kampusie uniwersytetu stanu Alabama w Huntsville. włości news dla rencistów i emerytów. W marcu nieomal 10 milionów z nich otrzyma wyższą podwyżkę, niż zakładał kategoria - szacuje "Dziennik czasopismo Prawna".dramatyczny film powodzi napierającej na Sandomierz. Na zdjęciach satelitarnych NASA widać, jak miejsce zalewana jest z każdej strony. Na zdjęciach z nic bardziej błędnego ostatnich trzech widać, jak w miejsce miasta napływa ogromna plama brudnej wody. - Nie wyobrażam sobie żeby lewica mogła zachęcić Jarosława Kaczyńskiego - powiedział Stefan Niesiołowski, oceniając komu swoje poparcie prawdopodobnie udzielić trzecia bohater literacki wyborów prezydenckich - Grzegorz Napieralski. Jak zaznaczył z "lewicą powinniśmy rozmawiać", by - jak dodał - "uchronić Polskę przed recydywą PiS". Od obecnego roku szkolnego w większości dzielnic Glasgow wprowadzono całościowy audycja oświaty seksualnej od 4-5. roku życia do 17-18 lat. w życiu do chwili obecnej w W. Brytanii lekcji na ten materia nie rozpoczynano tak wcześnie.

Imbir łagodzi ból mięśni


Korzeń imbiru od wieków stosowany jest jako środek zaradczy na ciąg różnych dolegliwości, m.in. przeziębienie czy bóle żołądka. Z ostatnich badań wynika jednak, że może on przydać się także osobom, które wiosną zaczęły częściej ćwiczyć, gdyż spożywanie imbiru skutecznie redukuje ból mięśni - informuje na swojej stronie internetowej "Journal of Pain".

Jedyna ona zamordowana w Katyniu była pilotką


W Katyniu zamordowaną lecz wciąż jedną kobietę. To pilotka Janina Lewandowska. Jej łepetyna pochowana została na cmentarzu w Lusowie w Wielkopolsce.

Góry się ściskają


Na szlakach turystycznych w południowej Polsce takiego ścisku jeszcze tego lata nie było. W czwartek na kolejkę na Kasprowy Wierch trzeba było czekać chociażby pięć godzin. jeszcze gorzej jest pod Giewontem. w tej okolicy problemem jest też kolejka... tak duża liczba że innych turystów chętnych do wejścia na szczyt. - To ostatnie tak ładne dni, przeto ten tłok - komentują meteorolodzy.

Krzesło - "świadek" zabójstwa premiera na sprzedaż


Krzesło, w którym zmarł bezprecedensowy zamordowany szef rządu Wielkiej Brytanii, Spencer Perceval, zostanie sprzedane podczas londyńskich targów antyków.

Rosja potwierdza: żołnierze-szabrownicy zatrzymani


Strona rosyjska potwierdza zatrzymanie żołnierzy podejrzanych o ograbienie ciała Andrzeja Przewoźnika, jednej z ofiar katastrofy samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem. wcześniej polska prokuratura informowała jeno o postawieniu im zarzutów