Amerykanie piją pod prezydenckie proklamacja


O niecodziennej percepcji prezydenckiego orędzia o stanie państwa pisze z Waszyngtonu agencja dpa. W akademikach i knajpach Amerykanie zbierają się, by zgodnie z ustalonymi wcześniej regułami pić pod słowa swojego prezydenta.

wprawdzie po wyjściu z aresztu Roman Polański ma przebywać wykapany czas w swoim szwajcarskim domu, to dość nie będzie skazany na samotność. miejsce stałego pobytu w Brooklynie, w której mieszkał i tworzył Truman Capote, została wystawiona na sprzedaż. posiadłość osiągnęła rekordową w tej dzielnicy cenę wywoławczą 18 mln dolarów - poinformowała lokalna prasa. Pewien kalifornijski adwokat wygłosił przed sądem mowę końcową w obronie swojego klienta, chociaż kilka godzin wcześniej doznał poważnego ataku serca.- Pomyliłem się, dawałem 53 do 46 - w dzień po wyborach ich wyniki komentuje w TVN24 Lech Wałęsa. były prezydent zapowiada, że jest gotów "fizycznie się zaangażować" w kampanię Bronisława Komorowskiego, bo jego zdaniem - "Kaczyńscy to nieszczęście". Wrócił do "dzikiego kraju" w zeszłym tygodniu, ale dziennikarzy unikał. Dziś Mirosław Drzewiecki znajdzie się w krzyżowym ogniu pytań Moniki Olejnik. Czy odejdzie z polityki? Czy rozmawiał już z Donaldem Tuskiem? Co zrobi z pieniędzmi, które dostał w ramach "bezpłatnego" urlopu? "Kropka nad i" o 20 w TVN24. Prezydent USA Barack Obama będzie proszek od czwartku osobisty dziewiczy pomnik na świecie. Stanie on w stolicy Indonezji, Dżakarcie, gdzie w charakterze pociecha mieszkał dzięki cztery lata - poinformował dziennik "Jakarta Guide".

Na międzynarodowym lotnisku w Kairze zatrzymano Egipcjanina, który w wielkiej walizce próbował wywieźć z kraju ósemka żywych lisów i 50 kameleonów - podała przedstawicielstwo AP.

Od kilku godzin poziom wody na Wiśle w Warszawie nie wzrasta, ale rozważana jest wybór zamknięcia szkół, przedszkoli, kin i muzeów na terenach zagrożonych zalaniem - poinformowali w sobotę prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz i wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski. – Nie traćmy czujności, aż do wtorku. Fala jest niesłychanie długa i o ile wały nie zostaną przelane, to mogą być rozmięknięte, ciec – zaapelowała do mieszkańców stolicy prezydent Warszawy. Mieszkańcy małej rybackiej wioski Galaxidi w Grecji stoczyli tradycyjną bitwę mączną rozgrywaną od 1801 roku w ramach buntu przeciwko ówczesnym rządom otomańskim.

Młodzi ludzie co chwila rzadziej używają uścisku ręki na pożegnanie. Wyczekiwana od kilku dni oficjalna prezentacja Bloom Boxa - urządzenia, które ma zrewolucjonizować energetykę - nie rozwiała za bardzo jego tajemniczości. artysta urządzenia zdradził jedynie, że kluczem do fenomenu jest odpowiednia kompozycja metali i... piasku. W swoim trzecim pojedynku MMA Mariusz Pudzianowski po raz pierwszy musiał ocenić dominacja rywala. amerykaniec Tim Sylvia zmusił Polaka do poddania walki w drugiej rundzie. starcie trwał sześć minut i 43 sekundy.Walijski nurek zwrócił pewnej rodzinie znaleziony pod wodą zegarek kieszonkowy, który zatonął 128 lat temu co do jednego ze swoim właścicielem na statku. współmałżonka byłego ordynatora kardiochirurgii ze szpitala MSWiA - słynnego doktora Mirosława G. - nie zgadza się na umorzenie śledztwa w sprawie rzekomego znęcania się nad nią jej męża. Jej adwokat poprosił Rzecznika Praw Obywatelskich o złożenie kasacji od decyzji prokuratury - donosi "Rzeczpospolita". Ze zwycięstwa w sprincie nici. Justyna Kowalczyk upadła w finale na jednym z zakrętów, kiedy mijała ją Marit Bjoergen. Polka złożyła protest, twierdząc, że nie bez winy w upadku była zawodniczka z Norwegii. Jury zawodów było nieugięte. protest odrzuciło.

Wałęsa vs. Kaczyński przedtem sądem


Już we wtorek rozpocznie się tok między byłym a obecnym prezydentem. Lech Wałęsa żąda od Lecha Kaczyńskiego by wycofał się ze słów, w których przedstawił go jako agenta SB o kryptonimie Bolek. Wałęsa domaga się plus wpłaty 100 tys. zł zadośćuczynienia. Na razie absencja reakcji Pałacu na pozew.

Anarchiści pobili się z policją


nieco osób zatrzymanych, kilkanaście poszkodowanych - to saldo starć do jakich doszło w święto Niepodległości w Warszawie. Z policjantami pobiła się grupa kilkudziesięciu anarchistów. Świadkowie twierdzą, że widzieli gaz. - Funkcjonariusze go nie użyli - zaznacza w rozmowie z tvn24.pl wyraziciel stołecznej policji Marcin Szyndler.

Wymyśliła z tworzywa sztucznego kask, by łatwiej rozmawiać


Pewna akademiczka z Edynburga wymyśliła przeźroczysty plastikowy kask z otworami na facjata i uszy, który ułatwia komenderowanie rozmów w zatłoczonych i hałaśliwych barach.

nasz bal sylwestrowy Farrella i Bachledy-Curuś?


Alicja Bachleda-Curuś i Colin Farrell, którzy kilka dni temu ochrzcili w Krakowie syna, spędzą najprawdopodobniej sylwestra w Polsce. Mają się bawić w hotelu wujka polskiej aktorki.

"Ludzie noszą setki worków na plecach"


Strażacy i ochotnicy na Mazowszu walczą z wielką wodą. W całym województwie jest ponad sto miejsc newralgicznych, w których wały są wyjątkowo osłabione. W niedzielę bałwan powodziowa ma dotrzeć do miejscowości na północy województwa. Podtopiony jest już Płock, walka trwa w okolicach Nowego Dworu Mazowieckiego.