Piesiewicz niemniej jednak z immunitetem


Członkowie senackiej komisji regulaminowej jednogłośnie podjęli decyzję o odrzucenie wniosku prokuratorskiego o uchylenie immunitetu Piesiewiczowi.

Światowi przywódcy ruszyli w świat, poszukując rynków zbytu dla produktów swoich narodowych koncernów. prezes rady ministrów Putin zdobył właśnie dla Rosji zamówienia na ponad 5 mld USD w Wenezueli. Bronisław Komorowski powiedział dziś na konferencji prasowej, że stopień nie przewiduje potrzeby przeprowadzenia korekty budżetu z powodu powodzi. jeśli jednak okazałoby się to konieczne i wpłynąłby taki wniosek, zajmie się tą sprawą w trybie pilnym. Być może "Jedynka" bdzie miała nowego dyrektora. Czy zostanie nim były reporter BBC, dziennikarz Telewizji Polskiej, naczelny Agencji Informacji TVP i publicysta cieszący się poparciem PiS  - Jacek Karnowski?zadłużenie bez odsetek? Która instytucja finansowa poszła klientom aż tak wybitnie na rękę? Owym filantropem nie jest bank, a urząd skarbowy, jaki ma taką "ofertę" dla małych firm stawiających pierwsze kroki w biznesie. Na 110 miliardów euro wsparcia finansowego być może szacować Grecja. Zgodę na inwestycja specjalnego pakietu pomocowego dali ministrowie finansów strefy euro, co potwierdził boss eurogrupy Jean-Claude Juncker. licytacja największych banków na odsetki kredytów mieszkaniowych trwa. Po PKO BP i BZ WBK, a niedawno i Pekao, tym jak jeden mąż ING pula Śląski zdecydował się na drastycznie cięcie oprocentowania.

Nastąpią zmiany w projekcie komisji Przyjazne Państwo, który zakładał zrównanie uposażenia obecnego i byłych prezydentów.

wojskowy Sąd Okręgowy uniewinnił podpułkownika Marka Miłosza, który pilotował śmigłowiec z ówczesnym premierem Leszkiem Millerem na pokładzie. Był oskarżony o o nieumyślne spowodowanie wypadku a o umyślne sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy. Od miesiąca obowiązuje nowa ustawa o prokuraturze, w której znajduje się zapis, iż premier nie przypadkiem pilnować śledztw, w tym także tego w sprawie katastrofy samolotu prezydenckiego. Jedyną rzeczą jaką może dopuścić się Donald Tusk jest zwrócenie się z prośbą do Prokuratora Generalnego o udzielenie informacji w sprawach ogólnych.

Po raz dalszy kadencję w fotelu prezydenta stołecznego miasta gród nad Wisłą będzie sprawować przedstawicielka Platformy Obywatelskiej - Hanna Gronkiewicz-Waltz. nie bacząc na ubiegłorocznego referendum w sprawie odwołania kobieta prezydent ze stanowiska, potem cieszy się ona dużym poparciem wśród Warszawiaków, co dało rezultat w postaci wygranej II tury wyborów. Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiada ciężką pracę w Warszawie oraz deklaruje, że będzie to jej ostatnia takt w charakterze prezydent stolicy. - Fala powodziowa na Wiśle jest daleko dłuższa niż na Odrze. Na najdłuższej polskiej rzece ma ona rozciągłość 6 dni, na Odrze - dwa - oznajmił minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller. Powiedział również, że sytuacja powodziowa jest gorsza niż się spodziewano. Dell wprowadza na targowisko nowy wzorzec netbooka, Latitude 2110. aparat wyróżnia się rozwiązaniami rzadko spotykanymi wśród tego typu produktów. Netbook posiada uchwyt ułatwiający przenoszenie, dotykowy ekran, a także wskaźnik aktywności sieci na pokrywie.Omni Modo to nowosolska firma, która uruchomiła produkcję toreb z ogniwami słonecznymi. To tam narodziła się torba Pro Solar. Jest to artykuł niesłychanie mocny i wyposażony w baterie słoneczne i akumulatory, jaki znajduje się w wewnętrznej kieszeni. nieopodal słów Bena Bernanke, że amerykańska system gospodarczy w dalszym ciągu potrzebuje niskich stóp procentowych, rentowność 10-letnich obligacji podniosła się dzień wczorajszy w USA do najwyższego poziomu od czerwca 2009 r. Sięgnęła 3,89%. W sobotę członek rządu spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller, przekazał w pewnym sensie 103 mln zł dla 47 podkarpackich samorządów.

PSL odcina się od rządowego planu naprawy finansów


W piątek szef rządu ma przedstawić plan Konsolidacji i Rozwoju finansów politycznych. Projektu tego wespół z Tuskiem nie będzie firmował PSL. Wicepremier Waldemar Pawlak wziął wczasy do końca tygodnia.

Eureko wiedziało jak wydać artykuł publiczności


Główne dzienniki - reklamobiorcy oferty PZU - zachęcały do kupna akcji korzystnymi wycenami spółki, kolejkami po ograniczony towar, powoływały się na poprawnie poinformowane źródła o wysokiej nadsubskrypcji, sygnalizowały prawdopodobną wyższą ceną dla instytucji, etc.

PO i PiS odłam w ramię


Czy unia pomiędzy dwoma najsilniejszymi oponentami w polskim Sejmie ma rację bytu? Nic na to nie wskazuje, ale architektura Obywatelska i Prawo i praworządność mają chwilowo niezmiernie podobne wyniki sondażowe. Idą łeb w łeb, ale po piętach depcze im unia Lewicy Demokratycznej, który wraca do politycznej gry po miesiącach pozostawania w ogonie sondaży wyborczych.

złoty odrobił część porannych strat


Po słabym początku wczorajszych notowań, wywołanym realizacją zysków na giełdach i spadkiem EUR/USD, złocisty zdołał odrobić większość strat.

USA: "nazistowska Polska" w jednej z gazet


Kalifornijska gazeta Los Angeles Times użyła sformułowania "nazistowska Polska" w swoim artykule o autobiografii zmarłego pisarza Jerzego Kosińskiego, kto opisywał lokalny antysemityzm. sformułowanie to wzbudziło krytykę czytelników gazety i Polonii amerykańskiej.