Zabiły dosypując lek psychotropowy do herbaty


W Pruszczu Gdańskim 45-letnia ona podała lek psychotropowy - klonazepam - synowi swojego partnera. 57-latek zmarł. W równoległy wyjście próbowała stuknąć oraz 80-letniego ojca ofiary. Nie działała sama, pomagały jej wynajmujące mieszkanie w tym domu 41-latka i jej 16-letnia córka. Usłyszały zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa.

Od ponad dwóch tygodni w komendzie policji w Biłgoraju (Lubelskie) czeka spora całość gotówki. Przyniósł ją tam uczciwy znalazca. jeśli właściciel nie znajdzie się w ciągu dwóch lat, finanse staną się własnością Skarbu Państwa. Zginęli ludzie, którzy jechali oddać hołd pomordowanym w Lesie Katyńskim. Śmierć złączyła jednych i drugich. Tych, co spoczywają tam od 70 lat, i tych, co spieszyli z modlitwą - mówił we Wrocławiu w trakcie mszy św. prymas własny abp Henryk. Jeden z trzech żyjących obrońców Westerplatte apeluje w radiu TOK FM o nie obchodzenie 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej wspólnie z Niemcami.- Należy się poważnie zastanowić, czy z tak obciętym budżetem MON powinniśmy ciągnąć misję w Afganistanie - apeluje w programie "24 godziny" poseł PiS Zbigniew Girzyński. Sebastian Karpiniuk ministra broni, ale przyznaje, że obecność Polaków w Afganistanie jest dla naszego kraju "wielkim wyzwaniem". Aby Polacy przekonali się do Lecha Kaczyńskiego, "wystarczy, że zedrze się tą całą otulinę medialną otaczającą Donalda Tuska" – mówi poseł Joachim Brudziński (PiS), przewodniczący komitetu wykonawczego PiS, dla wprost24. Z wojskowego lotniska w Warszawie wystartował rządowy stalowy ptak z grupą ratowników, którzy lecą na Haiti w strefa trzęsienia ziemi. ostatecznie poleciało 54 ratowników z 10 psami wyszkolonymi w poszukiwaniu żywych osób pod gruzami.

SLD szykuje atak na Bronisława Komorowskiego. komentarz lewicy chcą udowodnić, że nie radzi on sobie z rządzeniem w Sejmie, zatem tym bardziej nie poradzi sobie w ewentualną prezydenturą - dowiedział się "Dziennik pismo Prawna".

Jedyną operę Ludwiga van Beethovena wystawi Szczecińska Opera na Zamku. Premierę spektaklu zaplanowano na 19 marca. Sławomir Nowak został szefem sztabu kandydata PO na prezydenta Bronisława Komorowskiego. Nowak zaapelował we wtorek do opozycji o merytoryczną i spokojną kampanię prezydencką.

Dobra, jeśli wciąć pod uwagę forma relacji polsko - rosyjskich - tak atmosferę konferencji premierów Putina i Tuska oceniają komentatorzy. podług historyka IPN Antoniego Dudka, jeśli wizytacja Putina "zakończy się tak, jak się zaczęła", będzie to obcisły krok naprzód. - choć Federacja Rosyjska w dialogu historycznym jest i tak 30 lat za Niemcami - ocenił. poniekąd pięcioprocentowa niezgodność dzieli Bronisława Komorowskiego i Jarosława Kaczyńskiego po przeliczeniu głosów z 94,3 proc. lokali wyborczych - wynika z cząstkowych danych Państwowej Komisji Wyborczej. kandydat PO prowadzi z 41,22 proc. głosów. naczelny PiS znalazł się na drugim miejscu z poparciem na poziomie 36,74 proc. Czterech mężczyzn podejrzewanych o włamanie w czwartek do stacji transformatorowej w Lublinie zatrzymała policja. Piąty został w czasie włamania porażony prądem i trafił do szpitala - poinformowała policja.Małopolskie władze PSL zaapelowały do prezesa tej partii wicepremiera Waldemara Pawlaka o podjęcie starań mających na celu ogłoszenie stanu klęski żywiołowej na terenie województwa małopolskiego. Szeregi wędrujących po ścieżkach trylobitów, stawonogów z okresu górnego dewonu (ok. 350 mln lat), odkryli w Górach Świętokrzyskich polscy paleontolodzy. bezimienny gatunek zwierzęcia nazwano dla uczczenia Roku Chopinowskiego - Trimerocephalus chopinii. Dożywocia z możliwością opuszczenia więzienia nie prędzej po 35 latach zażądał prokurator dla 23-letniego Artura K., oskarżonego o zabójstwo księdza w Miłkowicach Maćkach (Podlaskie). Wyrok Sąd Okręgowy w Białymstoku ma ogłosić 11 lutego.

przeciw Madonnie protestuje nieco osób


drużyna ok. 5-10 starszych osób, określających się jako przedstawiciele Ruchu Suwerenności Narodu Polskiego o godz. 18.10 rozpoczęła na warszawskim Bemowie sprzeciw przeciwko koncertowi Madonny.

Lotto: sprawdź czy wygrałeś


We wtorkowym losowaniu lotto padły następujące liczby:

43. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan


Rozpoczął się 43. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Jego hasłem przewodnim są słowa z Ewangelii św. Łukasza: "Wy jesteście tego świadkami". Centralne nabożeństwo ekumeniczne odbędzie się w niedzielę 25 stycznia w kościele metodystycznym w Warszawie.

kiedy sukces w Afganistanie? "Nie jestem prorokiem"


niemniej jednak rozumie się samo przez się jaka będzie, minister Bogdan Klich uparcie powtarza, że ostateczna orzeczenie ws. wysłania dodatkowych 600 żołnierzy do Afganistanu nie została jeszcze podjęta. - Zadecyduje tymczasem prezydent i to nie przed marcem - zaznaczał. Minister precyzował, że na razie jest "gotowość" Polski, która odpowiadając naprędce na prośbę Baracka Obamy, nie wybiegła dość zanim szereg.

prowokacja Madonny? "To bzdura!"


Robert Kozyra nie ma wątpliwości: protesty wokół koncertu Madonny są bezzasadne. - To jest kompletna bzdura. Madonna w czasie wsystępu nie będzie cofać się do symboli religijnych. (...) To będzie wyłącznie zabawa, bezgrzeszny show - powiedział na antenie TVN24 prezes Radia Zet. Wtórował mu Piotr Metz z "Machiny", który uważa, koncert Madonny w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny jest całkowitym przypadkiem.