Zabiły dosypując lek psychotropowy do herbaty


W Pruszczu Gdańskim 45-letnia płeć nadobna podała lek psychotropowy - klonazepam - synowi swojego partnera. 57-latek zmarł. W równoległy rozwiązanie próbowała zabić i 80-letniego ojca ofiary. Nie działała sama, pomagały jej wynajmujące apartament w tym domu 41-latka i jej 16-letnia córka. Usłyszały zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa.

Senat nie zgłosił poprawek do ustawy o grach hazardowych. Przewiduje ona m.in. stopniową likwidację hazardu na automatach o niskich wygranych, zakaz urządzania wideoloterii, duży postęp podatków od hazardu i ograniczenia w reklamie hazardu. za pośrednictwem nad pół roku dom dziecka w Będzina (Śląskie) był miejscem strachu. Pięciu nastolatków terroryzowało swoich kolegów. Bijąc lub zastraszając wymuszali od nich finanse i jedzenie. Policyjne śledztwo potwierdziło nad 80 takich przypadków. Członkowie Grupy Historycznej zgrupowanie "Radosław", uczestnicy Rajdu Katyńskiego i obywatele stolicy wzięli udział w Katyńskim Marszu Cieni, kto w niedzielę przeszedł ulicami Warszawy. Uczestnicy Marszu oddali szacunek ofiarom Katynia i katastrofy pod Smoleńskiem.działacz polityczny PiS na stanowisku szefa komisji hazardowej całkiem nie byłby w wyższym stopniu rzeczowy - powiedział w TVN24 poseł Mirosław Sekuła, aspirant PO na szefa tej komisji. Jak podkreślił, chce by sejmowi detektyw w miejsce politykierstwem zajęli merytoryczną pracą. W sobotę w czterech kolejnych województwach: dolnośląskim, mazowieckim, opolskim i zachodniopomorskim zaczną się dwutygodniowe wolne zimowe. Uczniowie z tych województw odpoczywać będą do 14 lutego. Kpr. Gracjan K., widz w procesie żołnierzy oskarżonych o zabicie cywilów w Afganistanie, zeznał w środę, że trzech oskarżonych chciało obarczyć kapitana Olgierda C., wskazując, że to właśnie on proszek zakapować zlecenie ostrzału wioski Nangar Khel.

Władze PRL były porządnie przygotowane to wprowadzenia stanu wojennego w 1981 roku. Już osiem lat wcześniej wojsko ćwiczyło taki odmiana - donosi serwis tvp.info, który dotarł do dokumentu MSW opisujący przygotowania do stanu wojennego.

Czy spotkania Bronisława Komorowskiego i Radosława Sikorskiego są elementem kampanii wyborczej - kuśka kierowniczka klubu PiS Grażyna Gęsicka w piśmie do Państwowej Komisji Wyborczej. Jej zdaniem, wystąpienia obu polityków PO "mogą mieć profil wyborczy". Wypracowana z wykorzystaniem wojskowych z NATO pomysł mówiąca o potrzebie wysłania do Afganistanu dodatkowych 40 tys. żołnierzy to wariant "średni" - powiedział we wtorek szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Franciszek Gagor. Poinformował, że rozważano też opcję "minimalną" zakładającą rozszerzanie sił o kilkanaście tysięcy oraz "maksymalną" - o 80 tysięcy.

Przewodniczący klubu parlamentarnego PO Grzegorz Schetyna zapowiedział, że będzie namawiał Jarosława Gowina do zaangażowania się w prace klubu. Jak dodał chciałby, aby wybory władz klubu odbyły się w czwartek. Zapewnił też, że procedury dotyczące wyłaniania organ wykonawczy klubu Platformy są "hiperdemokratyczne". - Czy w 150-osobowym klubie nie ma nikogo, kto nie miałby do czynienia z ustawą hazardową? Czy PiS ma lecz wciąż krupierów? - pytał na konferencji hazardowej Andrzej Halicki. orędownik PO zaapelował do klubu PiS, aby jak najszybciej wskazał dwóch posłów do prac w hazardowej komisji śledczej w miejsce odwołanych Beaty Kempy i Zbigniewa Wassermanna. - Przykładajcie ucho i kier czy ci kandydaci, którzy będą proponowani czują naród, czują państwo, czują Polskę - mówił podczas mszy rezurekcyjnej, abp Józef Michalik. Przewodniczący Konferencji Episkopatu własny w zaapelował do wiernych, by odpowiedzialnie zagłosowali w tegorocznych wyborach.Jarosław Kaczyński zapowiedział, że odwoła się od wtorkowej decyzji sądu ws. prywatyzacji służby zdrowia. Sztab Bronisława Komorowskiego apeluje, aby tego nie robił. - Jestem do dyspozycji pana Migalskiego, możemy się nawet pojedynkować - ogłosił w Poranku TVN24 poseł Janusz Palikot. słowny pojedynek pomiędzy politykami rozpoczął się na razie na internetowych blogach. Polskie urzędy nie są przygotowane do przyjmowania imigrantów, urzędnicy słabo znają języki obce, brakuje też wiedzy o podstawowych prawach, przysługujących cudzoziemcom - podkreślano na konferencji "Potrzeby imigrantów, a system edukacji i instytucji publicznych".

Senat za Narodowym Dniem Pamięci Powstania Warszawskiego


Senatorowie bez sprzeciwu poparli dziś ustawę ustanawiającą 1 sierpnia Narodowym Dniem Pamięci Powstania Warszawskiego. Nie zaproponowali do ustawy żadnych poprawek.

Policjanci oblani benzyną i podpaleni; będzie dozór mundurów


Po incydencie w miejscowości Komorze (Wielkopolska) będzie kontrola nowych mundurów policyjnych pod względem ich ewentualnej łatwopalności - zapowiedział podsekretarz spraw wewnętrznych i administracji Adam Rapacki.

Ukradli 24-tonowy dźwig


zaradność złodziei nie zna granic. Przekonała się o tym firma z Warszawy, której z placu budowy nieznani sprawcy ukradli dźwig o długości ponad 10 metrów, wadze 24 ton i zasięgu ramienia 50 metrów. A w dniu kradzieży obserwacja na budowie... akurat nie działał.

Głodzili, bili i przypalali papierosem


Prokuratura Rejonowa w Chełmie bada sprawę znęcania się nad czteroletnim chłopczykiem, który trafił do tamtejszego szpitala. O pobicie i wcześniejsze maltretowanie się nad dzieckiem podejrzewany jest konkubin matki dziecka. Ona sama mogła zaś głodzić dziecko.

Astronauci wylądowali na Okęciu


Załoga amerykańskiego promu kosmicznego Endeavour wylądowała na warszawskim Okęciu. Astronauci za pośrednictwem parę najbliższych dni będą jechać po Polsce i rzec o swojej pracy. Spotkania mają wzbudzić zapał dziatwa do podejmowania wyzwań.