LM: zaskoczenie w Sewilli. CSKA gra dalej


Piłkarze CSKA Moskwa pokonali w Hiszpanii Sevillę 2-1 i awansowali do ćwierćfinału piłkarskiej Ligi Mistrzów. dziewiczy spotkanie w stolicy Rosji zakończył się remisem 1-1.

Iran przekazał we wtorek ambasadzie Szwajcarii w Teheranie dokumenty, z których ma wynikać, że zaginiony rok temu uczony został porwany z wykorzystaniem Stany Zjednoczone i jest przetrzymywany na ich terytorium. wedle marcowych doniesień telewizji ABC, naukowiec nie tak wiele co został porwany, ale dobrowolnie uciekł do USA. Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew w rozmowie telefonicznej pogratulował Wiktorowi Janukowyczowi sukcesu odniesionego w wyborach prezydenckich na Ukrainie - poinformowała służba prasowa Kremla. W foyer parlamentu Irlandii Północnej odbyła się w sobotę żałobna ceremonia ekumeniczna ku czci prezydenta Lecha Kaczyńskiego i pozostałych ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Po raz dziewiczy w taki sposób uhonorowano tam głowę obcego państwa i katolika.Reforma ochrony zdrowia to powodzenie Obamy, dowodzący jego autorytetu przywódcy - tak spora punkt programu amerykańskich mediów podsumowuje przyjęty w niedzielę plan. Ale są też i takie, które przypuszczają na prezydenta USA ostrą krytykę. - Jeżeli w godzinach wieczornych włączysz jakikolwiek kanał w rosyjskiej telewizji, przypomina on teatr dwóch aktorów: najpierw jeden, potem pozostały i na odwrót – powiedział Giennadij Ziuganow, lider Komunistycznej Partii Rosji, w swoim wystąpieniu na spotkaniu z szefami oddziałów regionalnych partii, w sobotę, informuje komplet naczyń stołowych newsru.com. - Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz weźmie udział w pogrzebie polskiej pary prezydenckiej, Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii - potwierdził oficjalnie naczelny administracji Janukowycza, Serhij Lowoczkin.

9-letni Holender, kto w charakterze niezrównany przeżył środową katastrofę samolotu w czasie lądowania w Trypolisie, opuścił Libię na pokładzie samolotu medycznego i wraca do kraju.

Małżonka prezydenta Francji Carla Bruni-Sarkozy, będąca ambasadorem Światowego Funduszu na zagadnienie Walki z AIDS, przyznała we wtorek, że zaraza tej śmiertelnej choroby dotknęła jej najbliższe otoczenie. W telewizyjnym wywiadzie powiedziała, że ofiarą AIDS padł nieco lat temu je brat. Benedykt XVI przyjął w sobotę na audiencji prezydenta Serbii Boris Tadicia, z którym omówił sytuację na Bałkanach a stosunki między Serbską Cerkwią Prawosławną a Stolicą Apostolską.

Międzynarodowa konsolidacja Bobslejowa, w porozumieniu z kapitanami startujących ekip a organizatorami zimowych igrzysk olimpijskich w Vancouver, zamierza dokonać inicjacji zmiany w wyprofilowaniu zakrętów w najtrudniejszym odcinku lodowego toru w Whistler. Prom kosmiczny Discovery z siedmiorgiem astronautów na pokładzie odcumował w sobotę od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Lądowanie oczekiwane jest w poniedziałek na przylądku Canaveral na Florydzie. Robinho skrytykował Roberta Manciniego, menedżera Manchester City, za to nie dawał mu wolności w "wyrażaniu siebie" na boisku.Serbski koszykarz z greckim paszportem Dusan Sakota występujący w Scavolini Pesaro doznał uszkodzenia dwunastnicy w wyniku starcia w meczu ligowym z graczem Banca Teramo Giuseppe Poetą. życie Sakoty było zagrożone, a działanie trwała aż pięć godzin. Przywódca separatystycznej Abchazji, która oderwała się od Gruzji, Siergiej Bagapsz zainaugurował w piątek drugą kadencję na stanowisku prezydenta. Gruzja uznała ceremonię zaprzysiężenia za parodię. Wspólna modlitwa rosyjskiej Cerkwi prawosławnej i Kościoła rzymskokatolickiego (w Polsce) w Katyniu koło Smoleńska będzie głównym akcentem kwietniowych uroczystości upamiętniających 70. rocznicę mordu dokonanego przy użyciu NKWD na polskich oficerach

Janell Burse zostaje w Wiśle Can-Pack Kraków


Środkowa Janell Burse przedłużyła na kolejny pora roku kontrakt z Wisłą Can-Pack Kraków - poinformował krakowski klub na swojej stronie internetowej.

"Lech Kaczyński nie będzie symbolem pojednania"


"Nie będzie dane Lechowi Kaczyńskiemu stać się symbolem pojednania narodu" - konstatuje diariusz "Izwiestija", informując o podnoszących się w Polsce głosach, krytykujących decyzję o pochowaniu tragicznie zmarłego prezydenta na Wawelu.

Franz zdradza kadrę


bramkarz Franciszek Smuda ma już wizję podstawowej jedenastki na wiosenne mecze w terminach FIFA. Oto skład: KUSZCZAK - PISZCZEK (MIERZEJEWSKI), ŻEWŁAKOW, GLIK (JODŁOWIEC), KOWALCZYK (SADLOK) - BŁASZCZYKOWSKI (PESZKO), MURAWSKI, RYBUS - JELEŃ, LEWANDOWSKI, OBRANIAK.

Brazylijski obrońca w Motorze Lublin


Brazylijski futbolista Joao Carlos Cardoso Ferreira potwierdzony został w piątek do pierwszoligowego zespołu Motoru Lublin, z którym związał się kontraktem do końca roku.

Demonstranci domagali się wzrostu pensji minimalnej


Ok. 30 tys. ludzi demonstrowało w sobotę w stolicy Słowenii, Lublanie, domagając się podwyżki wynagrodzenia minimalnego i protestując przeciw rządowym planom podniesienia wieku emerytalnego - poinformowali organizatorzy.