Cypr: Skradziono szczątki dwóch arcybiskupów


pozostałości dwóch cypryjskich arcybiskupów - Sofroniosa III i Kiryllosa III skradziono w Nikozji - poinformowała dzisiaj miejscowa policja. Kierowali oni Cypryjskim Kościołem Prawosławnym w drugiej połowie XIX wieku i na początku XX wieku.

Informacje z prasy? odpoczynek w pobliżu gazecie? Francuzi mogą zapomnieć. Nad Sekwaną drugi dwadzieścia cztery godziny trwa strajk pracowników dystrybucji prasy. W kioskach brakuje najpopularniejszych ogólnokrajowych dzienników. szef rządu Rosji Władimir Putin, który w momencie zburzenia muru berlińskiego był rezydentem KGB w Dreźnie, uważa, że podział niemiaszek był błędem. CIA podpisała kontrakt o wartości 100 mln dolarów na ochronę obiektów m.in. w Afganistanie z firmą Xe Services - informuje w czwartek "Washington Post". Dziwne o tyle, że Xe, to nowa nazwa Blackwater. interes znana jest głownie z tego, że jej agenci w 2007 r., ochraniając w Iraku dyplomatów, zastrzelili postronnych cywilów."Polak bohater", inaczej ten, który pomagał Żydom, walczył z okupantem i zwalczał donosicieli. Cierpiał bardziej niż inni - taki obraz polskiego obywatela, żyjącego w czasie II Wojny Światowej, mamy dzisiaj. O wstydliwych wydarzeniach wolimy nie pamiętać. podług sondażu Pentora chętniej wierzymy w to, że w Jedwabnem Żydów zabijali Niemcy, a nie Polacy. Wysadziliśmy elektrownię - twierdzą czeczeńscy bojownicy, członkowie grupy batalion Męczenników. W katastrofie w Sajańsko-Szuszeńskiej Elektrowni Wodnej na Syberii zginęło 26 osób. Kolejnych 49 uważa się za zaginionych, lecz nikt nie ma nadziei, że uda się odnaleźć ich żywych. Robert Vittek. Tego piłkarza Słowacy i Włosi zapamiętają na dłużej. Jego rodacy - bo wprowadził Słowację do historii, Włosi - bo przyczynił się do ich pierwszego od 36 lat wypadnięcia za burtę mistrzostw świata. - prawdopodobnie uda nam się stworzyć kluski - rozsyłał zasób wiedzy do znajomych przedtem mistrzostwami. Udało się. Portal tvn24.pl przedstawia historię nowego bohatera narodowego naszych południowych sąsiadów.

- w dalszym ciągu jestem zawodnikiem Racingu Santander - zdementował słuchy Euzebiusz Smolarek. W pierwszy dzień tygodnia oficjalna strona Racingu Santander podała, że rozwiązała umowę z Polakiem. - Nie wszystkie zapisy porozumienia ze strony klubu zostały spełnione, pod czego później jestem ich piłkarzem - tłumaczy ambasador Polski.

Komentator radia echo Moskwy Siergiej Buntman skrytykował prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa za nieobecność na środowych uroczystościach w Polsce, upamiętniających 65. rocznicę wyzwolenia niemieckiego hitlerowskiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Odpowiadając na sondowanie dotyczące kwestii światopoglądowych Radosław Sikorski pomylił królów Polski, błędnie przypisując sentecję Zygmunta Augusta Władysławowi IV.

"Rzeczpospolita": Na dekret "Rzeczpospolitej" GfK Polonia zapytała Polaków, które hasła w najwyższym stopniu zachęciłyby ich do wizyty w danym mieście czy regionie. W rankingu bezkonkurencyjnie wygrał slogan "Mazury - cud natury". Wielkiego nosa mieli włodarze Manchesteru City, zatrudniając Roberta Manciniego. od czasu italianiec rozpoczął pracę w roli menedżera The Citizens, ci nie przegrywają. dodatkowy rozdział do tej sagi dopisano w poniedziałkowy wieczór: City wygrali 4:1 z Blackburn Rovers. Turkish Airlines rozważają utworzenie spółki z naszym LOT-em - informuje "Rzeczpospolita". Turecki przewoźnik ma w kasie 1,9 mld dolarów, które być może posłużyć się na przejęcia firm lotniczych.Dużym wydarzeniem we Włoszech jest wystawiany w hali dawnego warsztatu na peryferiach Katanii monolog teatralny o mafii. W budzący grozę, realistyczny rozwiązanie debiutant aktor-amator opowiada o swym życiu w mafijnej rodzinie i jakim kosztem się z niej wyrwał. członek rządu skarbu chciałby jak najszybciej wydać Polskie Linie Lotnicze LOT, ale będzie miał z tym duży problem - profetycki "Rzeczpospolita". kryzys w branży lotniczej nie wróży sukcesu planowanej od miesięcy prywatyzacji. Mieszkańcy zachodniopomorskiego Tychowa połowę sylwestrowej nocy spędzą w charakterze mieszkańcy wsi, a połowę już jak mieszczuchy. 1 stycznia 2010 r. o północy Tychowo stanie się najmłodszym w województwie miastem. Oprócz Tychowa status miasta otrzyma od 1 stycznia pięć innych miejscowości w Polsce.

Okrutni oficerowie maltretowali swoich żołnierzy


Czterej amerykańscy oficerowie zostali oskarżeni o okrucieństwo i maltretowanie w Iraku czterech podległych im żołnierzy. Niewykluczone, że w wyniku takiego traktowania, jeden z żołnierzy popełnił samobójstwo; w sprawie wszczęto już śledztwo – informuje komplet naczyń stołowych CNN.

kancelaria Tuska donosi na Kamińskiego


pryncypał Kancelarii Premiera Tomasz Arabski w korona drzewa skierowanym do Prokuratora Generalnego napisał, że prezes CBA Mariusz Kamiński posiadając materiały pozwalające na wszczęcie postępowania karnego w sprawie sprzedaży majątku stoczni w Gdyni i w Szczecinie, nie przekazał ich Prokuratorowi Generalnemu.

posłowie PiS chcą do domu


Wielu parlamentarzystów PiS chce być kandydatem na prezydentów w zastępstwie i burmistrzów - informuje "Rzeczpospolita". To wynik sondaży przeprowadzonych na rozkaz władz tej partii w regionach.

Pan Wszechrzeczy w NBA walczy o egzystencja


Najwyższy koszykarz w historii zawodowej ligi NBA - 231 centymetrowy Sudańczyk Manute Bol - walczy o życie. Trafił do szpitala w Waszyngtonie z powodu ostrej niewydolności nerek. - Wierzę, że przeżyje, ale jego postać jest krytyczny. Jedna z nerek przestała pracować - powiedział dziennikarzom jego przyjaciel, Tom Prichard.

Reformę zdrowia Obama dedykuje matce


Zgodnie z zapowiedziami i obietnicami prezydent USA podpisał ustawę zdrowotną. Historyczna reforma zdrowia zapewni ubezpieczenie medyczne do chwili obecnej nieubezpieczonym powyżej 30 milionom Amerykanów.