Szczygło: Czy Rosjanie odrzucą stalinizm?


Najbliższe wydarzenia związane z obchodami rocznicy zbrodni katyńskiej pokażą, czy Rosjanie chcą budować swoje państwo na odrzuceniu stalinizmu - stwierdził w TVN24 boss BBN Aleksander Szczygło. Uznał on, że co prawdziwość ostatnio było "kilka pozytywnych gestów", ale nie wiadomo, czy przełożą się one "na coś większego".

Koncentrowanie się nauczycieli na indywidualnych potrzebach i zainteresowaniach uczniów tudzież nauka krytycznego myślenia zamiast zachęcania do "wkuwania" to niektóre z zadań polskich szkół wymienionych przy użyciu ekspertów ds. edukacji w ciągu piątkowej dyskusji w Warszawie. minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski powołał nową Radę Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych; jednym z jej członków jest b. prezes rady ministrów Jan Krzysztof Bielecki. - Mam nadzieję, że już nikt nie zrezygnuje z udziału w uroczystościach, tym bardziej że, prognozy są dobre - mówi Jacek Majchrowski prezydent Krakowa. nim niedzielnymi uroczystościami w wielu miejscach miasta trwają ostatnie prace.- Wczorajsza decyzja PKW spowodowała, że spotykamy się trochę w innej atmosferze. Nasze działanie, które podjęliśmy dzień wczorajszy w PKW i w sądach, spowodowała, że nastąpiła weryfikacja decyzji, jestem zarejestrowany jako kandydat na urząd prezydenta RP. Nie mam pretensji. Wybaczam PKW to, co zrobiła wczoraj. komisja przeprosiła za swój błąd - tak Andrzej Lepper skomentował na konferencji prasowej harmider z rejestracją jego kandydatury na urząd prezydenta. Rosja próbuje przekonać Austrię do przyłączenia się do gazociągu South Stream, który ma przebiegać po dnie Morza Czarnego do Europy. O tym też rozmawiali szef rządu Rosji Władimir Putin i kanclerz Austrii Werner Faymann. Czy prawdziwa Arka Noego rzeczywiście została niedawno odnaleziona? Dwóch wytrawnych naukowców, którzy nieraz badali górę Ararat twierdzą, że ostatnie znalezisko jest jednym wielkim oszustwem. Według nich, do uwiarygodnienia mistyfikacji wykorzystano drzewo przetransportowane z rejonu Morza Czarnego - czytamy w serwisie WorldNetDaily.

"Metro": Czy w restauracjach i pubach palenie papierosów będzie całkowicie zakazane? Dziś debata w Sejmie. Właściciele lokali zapowiadają kryzys w branży. Zwolennicy zakazów przekonują, że Polacy chętniej przyjdą do lokali bez dymu.

towarzyszka życia premiera Włoch Silvio Berlusconiego, Veronica Lario, która zażądała separacji i rozwodu, domaga się od niego na utrzymanie kwoty 3,5 miliona euro miesięcznie - poinformował pamiętnik "Corriere della Sera". PiS najprawdopodobniej nie wystawi Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich. Jego punkt mógłby zająć nauczyciel Michał Kleiber, prezes Polskiej Akademii Nauk - wynika z nieoficjalnych informacji "Dziennika pismo Prawnej". w podobny sposób "DGP", jak i "Rzeczpospolita" piszą też, że co zgodność z rzeczywistością kandydatem PO jest Bronisław Komorowski, chociaż duża punkt programu polityków jego ugrupowania jest rozczarowana działaniami marszałka po przejęciu uprawnień po zmarłym tragicznie Lechu Kaczyńskim.

Zawał chodnika w kopalni Siltech w Zabrzu. Do wypadku doszło na poziomie w pewnym sensie 250 metrów pod ziemią. Los 5 z 10 górników jest nieznany. Trwa ruch ratunkowa. Na targach książki, poza najnowszymi publikacjami pojawiają się oraz dzieła nietypowe. Na tych rozpoczynających się w niemieckim Lipsku zaprezentowana zostanie najmniejszą książkę świata. Milicjanci, którzy przybyli na lokalizacja katastrofy prezydenckiego Tu-154 pod Smoleńskiem, słyszeli strzały - donosi Radio ZET. Dziennikarze twierdzą, że informacje o tym pojawiają się w kopiach protokołów przesłuchań świadków przekazanych polskim prokuratorom.Łódzki Widzew na swojej oficjalnej stronie internetowej poinformował, że wysłał do PZPN wezwanie do zapłaty 16 mln i 87 tysięcy złotych. Ma to być rekompensata za karną degradację do I ligi w sezonie 2009/2010. Zdaniem działaczy Widzewa, kara degradacji została wymierzona bezprawnie, a przyniosła realne straty. Czy wolno zatęsknić za tyranizującym swoich obywateli reżimem komunistycznym? jeśli wierzyć północnokoreańskim mediom, można. - Rozumiem, że sąd w swoim wyroku zagwarantował Polakom publiczną służbę zdrowia i z tego się cieszymy. Politycy nie mogli się pogodzić, skutkiem tego sąd ustalił ich poglądy, co daje szansę na debatę - mówiła w TVN24 Elzbieta Jakubiak z PiS. - Czy płeć słaba wierzy w to, co mówi? Sąd stwierdził, że pan Kaczyński kłamie i tyle - odpowiadał Stefan Niesiołowski z PO.

Uroczystości w Sejmie - będzie specjalna uchwała


Uroczyste ciało posłów i senatorów uczci we wtorek wspomnienie 18 parlamentarzystów, którzy zginęli w sobotniej katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Po uroczystości zebrani udadzą się na mszę św. do warszawskiej archikatedry św. Jana.

afekt na rysownika. wet za obrazę Mahometa


Lars Vilks, znany szwedzki rysownik, został zaatakowany we wtorek podczas prowadzenia wykładu na Uniwersytecie w Uppsali. O artyście zrobiło się głośno w 2007 roku, gdy opublikowano karykaturę Mahometa jego autorstwa. Vilks przedstawił proroka z głową psa.

"PO nie chce normalnej Polski"


Przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski, oceniając dwa lata rządów Donalda Tuska, powiedział w niedzielę, że Platforma Obywatelska w tym czasie "nie zdemontowała IV RP Jarosława Kaczyńskiego".

Palikot w środę oskarża, w czwartek odwołuje


- powinien bardziej rozpatrywać słowa - tak naczelny klubu PO Grzegorz Schetyna skomentował wczorajsze rewelacje Janusza Palikota w "Kropce nad i" na przedmiot wiceministra finansów Jacka Kapicy. Palikot - mówiąc, że powołuje się na dokumenty z CBA - oświadczył, że Kapica jest zamieszany w tzw. aferę hazardową. choć zwierzchnik zajmującej się nią komisji śledczej powiedział, że nazwiska Kapicy... w ogóle nie ma w tych dokumentach. Palikot w czwartek wycofał się z żądania odwołania wiceministra.

Steinbach nie wejdzie do rady muzeum wysiedleń


Frakcje niemieckiej koalicji rządzącej CDU/CSU i FDP natomiast związek Wypędzonych (BdV) porozumiały się w sporze o kandydaturę szefowej BdV Eriki Steinbach do rady fundacji "Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie" . Steinbach do rady nie wejdzie.