"Putin przeciął węzeł katyński"


"Putin i Tusk przeciwko Stalinowi", "Wspólny Katyń", "Putin przeciął węzeł katyński" - o obchodach 70. rocznicy zbrodni katyńskiej piszą wszystkie rosyjskie gazety.

Kandydat SLD na prezydenta Grzegorz Napieralski wierzy w osobisty udział w II turze wyborów prezydenckich, ale wie także, co zrobi chyba że do dogrywki tymczasem nie wejdzie: zapyta swoich wyborców, kogo dodać odwagi w drugiej turze. W internecie raz jeszcze zawrzało. Na stronie internetowej BIP Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pojawił się kolejny schemat nowelizacji Prawa prasowego. dokument został przesłany do konsultacji międzyresortowych z wcale krótkim terminem na zgłaszanie uwag, jaki mija 2 listopada. A jest co komentować, bo projekt ustawy wprowadza do polskiego obiegu prawnego spojrzenie "bloga", jednak ustawodawca nadal nie definiuje, czym blog jest. Bezprzetargowy charter embraerów LOT-u jest droższy niż nabycie nowych maszyn - twierdzi "Nasz Dziennik". dlaczego MON szasta publicznymi pieniędzmi? - kuśka gazeta.nad 75 proc. przedsiębiorców w najbliższym półroczu nie będzie zwalniać się pracowników – wynika z ankiety przeprowadzonej dzięki Konfederację Pracodawców Polskich wśród kilkudziesięciu należących do niej firm. O jej wynikach pisze "Dziennik Gazeta Prawna". przekleństwo zdjęta. Po 38 latach mamy król metali i już piąty order na igrzyskach w Vancouver. A to za sprawą prawdziwej Królowej Nart. Kosmiczna Justyna Kowalczyk przerwała passę wydawało się niedoścignionej Marit Bjoergen. Zadecydowały ostatnie metry i mordercza bitwa dwóch największych rywalek zakończona sukcesem Polski. Było mniej niż o rozciągłość buta. Zespół naukowców z Osaka University pod kierownictwem profesora Hiroshi Ishiguro, pokazał zdalnie sterowanego utwór wzorowanego na prawdziwej 20-letniej kobiecie – informuje agencja AP.

dwie norweskie biegaczki wystartują w piątek w mistrzostwach kraju w biathlonie. O strzelaniu nie mają zielonego pojęcia. Rywalki są zaniepokojone.

Od miesięcy było wiadomo, że zbliża się pandemia grypy i należało się do tego przygotować. członek rządu zdrowia Ewa wydobywający ponosi odpowiedzialność moralną, prawną i polityczną za te zaniedbania - mówił w Kontrwywiadzie Janusz Kochanowski. wręcz przeciwnie nierzeczowy śmiech mnie ogrania - stwierdził minister skarbu w reakcji na wypowiedź prezesa PiS. Jarosław Kaczyński powiedział w "Kropce nad i" w TVN24, że dokumenty rządowe z prośbą o objęcie z wykorzystaniem CBA tarczą antykorupcyjną przetargu na stocznie mogą być antydatowane. - pokup jest komisja śledcza - przekonywał. - dość nie - ripostował Aleksander Grad.

Nowatorską, mało inwazyjną i precyzyjną metodę diagnozowania stopnia zaawansowania raka płuc o nazwie TEMLA opracował i z powodzeniem stosuje lekarz z Zakopanego dr hab. Marcin Zieliński. Nowej metody diagnozowania uczą się od niego lekarze z całego świata. Pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski awansował pośmiertnie żołnierzy i funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu, którzy zginęli w katastrofie prezydenckiej maszyny pod Smoleńskiem. Wnioskował o to pryncypał MON Bogdan Klich. Prokuratura i służba więzienna wyjaśniają, czy doszło do niedopełnienia obowiązków za pomocą pracowników nadzorujących monitoring w Areszcie Śledczym w Piotrkowie Tryb. Ma to związek z pojawieniem się w internecie nagrania z monitoringu w celi dla szczególnie niebezpiecznych osadzonych.Pedro Alcantra de Souza, brazylijski związkowiec, który walczył o inicjacja reformy rolnej w Amazonii został zastrzelony w stanie dwaj (północny - wschód kraju) - poinformowała w piątek brazylijska prasa. - Był niezwykle chudy. w zasadzie skóra i kości. We włosach miał pióra. Na półce stały trzy czy cztery butelki, takie jak dla niemowlaka. Pościel była rozerwana. Pióra były w całej klatce. Na śmietniku kiedy niekiedy jest lepiej niż tam, dokąd on leżał – mówi pracownik zakładu pogrzebowego, który widział zwłoki 37-letniego upośledzonego Tomasza. Mężczyzna zmarł w kojcu, w którym był trzymany. Jednemu z tureckich klubów piłkarskich do grona rywali dołączył... wirus świńskiej grypy. Trener zespołu z Ankary "jedenastki" na najbliższy mecz nie będzie mógł wystawić, bo wirus całą mu zdekompletował.

Tusk rzędu sukcesu? Prezydent go popiera


szef rządu Donald Tusk ocenił w czwartek późnym wieczór w Brukseli, że kraje UE są bliżej porozumienia w sprawach klimatycznych.

zalew w Polsce - zginęło już 14 osób


W wyniku powodzi w Polsce zginęło już 14 osób - wynika z danych Komendy Głównej Policji. Funkcjonariusze apelują, by społeczeństwo zagrożonych terenów nie zwlekali z ewakuacją, przestrzegają też przed obserwowaniem wezbranej wody z wałów przeciwpowodziowych.

sejm przyjął ustawę o grach hazardowych


Zgodnie z nią gry na automatach będą dopuszczone na odwrót w kasynach. Automaty o niskich wygranych będą mogły działać na to samo do czasu wygaśnięcia udzielonych na nie zezwoleń, a nowe pozwolenia nie będą wydawane. uregulowanie przewiduje też m.in. ewolucja podatków od hazardu i ograniczenia w reklamie hazardu.

Powiedział: jesteś gruba. ogromnie źle skończył


21-letnia filipinka odgryzła część prawego ucha młodemu mężczyźnie, który powiedział, że jest gruba – informuje filia Associated Press. Do incydentu doszło na imprezie urodzinowej w mieście Lincoln, w amerykańskim stanie Nebraska.

Szwecja: protest NSZZ "Solidarność"


działacze NSZZ "Solidarność" protestowali w środę po południu zanim największym na świecie sklepem IKEA w Sztokholmie przeciw polityce szwedzkiego koncernu. Ich zdaniem IKEA w Polsce nie robi nic, aby polepszyć predyspozycja pracy ochroniarzy z firmy wynajętej do ochrony sieci sklepów w Polsce.