Ciało Marii Kaczyńskiej złożono w kaplicy; trwa msza święta


- Ciało zostało złożone w kaplicy niedaleko trumny z ciałem pana prezydenta. Obecnie trwa msza święta, w której bierze udział rodzina, przyjaciele i bliscy. Po jej zakończeniu, między godziną 13.30 a 14 ciała zostaną przeniesione do Sali Kolumnowej - powiedział na krótkim spotkaniu z dziennikarzami Jacek Sasin.

Polakom najbardziej zależy na tzw. liście białoruskiej - powiedział PAP Andrzej Kunert, asystent Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, odnosząc się do zapowiedzi prezydenta Rosji o przekazaniu Polsce nieznanych dotąd dokumentów dotyczących Katynia. - To 60 minut próby dla naszej wiary. Biskupi, katolicy i uczciwi kadry nie mogą cicho sza w takiej sytuacji - oświadczył abp Józef Michalik. Polscy biskupi nie pozostawili suchej nitki na wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu w sprawie symboli religijnych w miejscach publicznych. W porcie lotniczym Poznań mielizna w sobotę wieczorem obezwładniono mężczyznę, jaki wtargnął na płytę lotniska z przedmiotem przypominającym broń.



"Metro": Z dala od politycznego zgiełku rząd Tuska szykuje prawdziwą rewolucję: elektroniczne dowody tożsamości. Dowody przyszłości mają pomóc Polsce gonić w pośpiechu rozwijający się świat oraz odmienić nasze urzędy. - Mam ambicje i uważam perspektywę wyborów prezydenckich za wspaniałe apogeum kariery politycznej - mówi wyraźnie marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. Zaznacza jednak, że kandydata PO wyłonią konsultacje wewnątrzpartyjne, a jemu zależy, aby nie przerodziły się one w walkę i nie powodowały konfliktów w Platformie. W Krakowie rozdano MediaTory – studenckie nagrody dziennikarskie. W gronie laureatów znaleźli się także dziennikarze TVN24. Anita Werner została "torpedą", wszelako Jarosław Kuźniar "inicjatorem".

W Iłowej (Lubuskie) policja zlikwidowała plantację konopi indyjskich, z których wytwarzana jest marihuana. W halach starej fabryki zabezpieczono powyżej 3,7 tys. sadzonek tej rośliny. Zatrzymano dwóch Wietnamczyków i Polaka. Wszyscy zostali aresztowani - poinformował wyraziciel lubuskiej policji, Marek Waraksa.

Pielęgniarki z całej Polski przyjechały do Radomia, by wspierać strajkujące koleżanki w radomskim szpitalu specjalistycznym. zespół kilkuset kobiet reprezentujących Ogólnopolski unia profesjonalny Pielęgniarek i Położnych manifestuje nim budynkiem placówki medycznej. Autorem rozdziału w książce "Aparat represji w Polsce Ludowej", który ma cechować współpracę Aleksandra Kwaśniewskiego ze Służbami Bezpieczeństwa jest Piotr Gontarczyk - dowiedział się "Wprost24". Premiera publikacji IPN we wtorek

Parada żaglówek, wybór najładniejszej z nich i zgadywanka na w największym stopniu przebraną załogę - to przeciwnie niektóre atrakcje, jakie będzie można dostrzec w czasie otwarcia nowego sezonu żeglarskiego na Mazurach. arche imprezy w niedzielę o świcie w Giżycku. powyżej półtora tysiąca kontuzjowanych narciarzy zwieźli ze stoków ratownicy TOPR od początku zimy. wielkość wypadków zbliża się do ubiegłorocznego niechlubnego rekordu, kiedy to ratownicy interweniowali 1754 razy. - Prezydent odpoczywa po wykonanych badaniach i myślę, że plus minus godziny 15 wyjdzie już ze szpitala - poinformował eksponent Centralnego Szpitala Klinicznego MON Wojciech Lubiński. Na badanie o wyniki tych badań odpowiedzieć nie mógł, "chociaż chciał". - iks ma chociaż norma prawna do prywatności. każdy by to nie był - ucinał.



Niepokojąco przyspieszyło tempo wzrostu poziomu Wisły w Wyszogrodzie i Kępie Polskiej. ryzyko jest na tak wiele duże, że od poniedziałku pod ręką budowie zapory chroniącej wyrwę w wale w Świniarach, pracować będą już lecz wciąż wojskowe śmigłowce. dubel kolejne osoby - 45-latka, który za łapówkę załatwił sobie licencję pilota i 43-latka, który w procederze pośredniczył zatrzymali funkcjonariusze CBA. W tym śledztwie zarzuty usłyszały już 23 osoby. Czy debata na linii śledczy-świadek przeszkodzi w przesłuchaniu nim komisją hazardową? Wiceszef komisji i wysłannik Lewicy Bartosz Arłukowicz zadeklarował w programie "Babilon" w TVN24, że jeśli będzie taka konieczność, to zrezygnuje z przesłuchania Anity Błochowiak.

"Istoty ludzkie nie mogą być przedmiotem masowej produkcji"


Istoty ludzkie nie mogą być przedmiotem masowej produkcji - powiedział włoski polityk i były członek rządu ds. europejskich, prof. Rocco Buttiglione w czasie sympozjum poświęconego bioetyce, które w środę odbyło się w Warszawie.

Czym Platforma "kupi" Lewicę


- To była krótka kampania, zabrakło koła zamachowego - w TVN24 powiedziała rzeczniczka sztabu Bronisława Komorowskiego, Małgorzata Kidawa-Błońska. Przyznała, że w tej chwili czas bić się o głosy wyborców Grzegorza Napieralskiego. Wśród atutów marszałka Sejmu w tej walce, dwukrotnie wymieniła konwergencja poglądów w kwestii metody in vitro.

Tusk: wystarczy drugiej fali powodziowej


bałwan kulminacyjna dochodzi do morza. Mówimy o końcu drugiej fali powodziowej, ale należy ochronić opanowanie - powiedział w Tczewie (woj. pomorskie) szef rządu Donald Tusk.

Wybory w październiku? Będą konsultacje


premier Donald Tusk zapowiedział konsultacje z marszałkiem Sejmu, prezydentem Lechem Kaczyńskim oraz PKW w sprawie terminu tegorocznych wyborów prezydenckich i samorządowych.

Radziszewska przeciwko przemocy seksualnej


W środę przypada Międzynarodowy Dzień Przeciwko Przemocy pod Kobiet rozpoczynający międzynarodową kampanię 16 Dni przeciwnie przemocy ze względu na płeć. Z tej okazji pełnomocnik rządu ds. równego traktowania Elżbieta Radziszewska ogłosiła zrobienie platformy działania przeciwnie przemocy seksualnej wobec kobiet.