"Czerwone koszule" nie chcą opowiadać


poziom Tajlandii nie przystał na żądania opozycyjnych "czerwonych koszul". Protestujący uznali więc, że w takiej sytuacji dalsze pertraktacje z władzą nie mają żadnego sensu. I wycofali się z rozmów.

Rosyjscy parlamentarzyści uczcili w środę pamięć ofiar sobotniej katastrofy polskiego samolotu rządowego pod Smoleńskiem. Posiedzenia Dumy Państwowej, niższej izby rosyjskiego parlamentu, i Rady Federacji, izby wyższej, rozpoczęły się minutą ciszy. Przebywający od dwóch tygodni w szwajcarskim areszcie ekstradycyjnym Roman Polański jest "w stanie niepokoju wewnętrznego" - oświadczył jego francuski adwokat, Herve Tamime, szwajcarskiemu dziennikowi "Neue Zuercher Zeitung". Brytyjskie kantory przestały sprzedawać banknoty o nominale 500 euro. milicja ustaliła bowiem, że są one wykorzystywane jakby wyłącznie dzięki przestępców.W Moskwie w czasie intymnego zbliżenia doszło do tragicznego wypadku, w rezultacie którego zginęły dwie osoby: mężczyzna i kobieta - podaje komplet naczyń stołowych newsru.com. Mike Tyson tym co do jednego uniknął odpowiedzialności za swoje agresywne zachowanie. Prokurator uznał, że bokser nie spowodował bójki na lotnisku w Los Angeles, do której doszło w listopadzie 2009 roku. Z relacji świadków wynika, że po ciosie "Bestii" na ziemię runął i zalał się krwią paparazzi, jaki przedtem próbował zrobić mu zdjęcie. Złodzieje napisu z Auschwitz to: rzekomo nawrócony szwedzki neonazista, początkujący biznesmen i bez zatrudnienia pomagier zduna z kujawskiej wioski, trzej małomiasteczkowi włamywacze i bałkański imigrant. Reporterzy "Gazety Wyborczej" prześledzili łańcuszek złoczyńców.

Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz oświadczył, że jego wypowiedź dla rosyjskiego tygodnika "Ogoniok" została źle przetłumaczona.

Brytyjskie MSZ przeprosiło w niedzielę Watykan za niestosowne żarty na kwestia Benedykta XVI, na które pozwolili sobie urzędnicy podczas resortowej "burzy mózgów" dotyczącej programu wrześniowej wizyty papieża w W. Brytanii. - Zemścił się nasz nasz uprawianie miłości do standardów bezpieczeństwa – twierdzi Tomasz Nałęcz w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", komentując wczorajsze tragiczne wydarzenia pod Smoleńskiem, w której zginął prezydent Lech Kaczyński i 95 innych osób, w tym wielu polskich parlamentarzystów.

Polacy modlą się za ofiary katastrofy prezydenckiego samolotu. W całym kraju w najbliższym czasie odbędą się liczne msze św. i nabożeństwa w intencji wszystkich, którzy zginęli w sobotę pod Smoleńskiem. Okrutna biesiada w Świedziebni (woj. kujawsko-pomorskie). Trzej młodzi ludzie oblali denaturatem i podpalili ubrania dwóch mężczyzn. Poparzeni trafili do szpitala, a uciekających z miejsca zdarzenia zatrzymała policja. Byli pijani. Nielubiany za pośrednictwem dziennikarzy i kibiców, skonfliktowany z największymi gwiazdami, Dunga stawia zanim sobą tylko jeden cel: odzyskać dla Brazylii kielich Świata. Recepta jest prosta: brazylijski talent i europejska dyscyplina taktyczna. I to właśnie ten inny paragraf jest solą w oku brazylijskich kibiców.Krzysztof Piesiewicz do 12 stycznia ma całkowicie nazwać czy chce się zrzec immunitetu, czy nie. Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz wysłał już do niego list w tej sprawie. jeżeli senator Platformy nie odpowie, Senat zajmie się wnioskiem prokuratury o uchylenie mu immunitetu - dowiedziała się reporterka RMF FM Agnieszka Witkowicz. Zbigniew Ziobro, Mariusz Kamiński, Ludwik Dorn, a także Andrzej Lepper i inni politycy Samoobrony - to spis świadków, którzy mają stanąć poprzednio sejmową komisja śledczą ds. nacisków. Czy to próba przykrycia z wykorzystaniem PO działalności niewygodnej dla niej komisji hazardowej? Tak uważa prof. Kazimierz Kik wypowiadający się na łamach "Newsweeka". zwrot w stosunkach Polski z Rosją nie został wywołany przy użyciu katastrofę prezydenckiego Tu-154 pod Smoleńskiem, ale jest elementem nowego kierunku polityki zagranicznej, przyjętej uprzednio z inicjatywy Dmitrija Miedwiediewa i Władimira Putina - informuje rosyjski "Newsweek".

na maksa w Atenach,również na... boisku


Marcin Wasilewski, tak jak Artur Boruc, o grze w Lidze Mistrzów być może właściwie zapomnieć. W pierwszym meczu IV rundy eliminacji do tych prestiżowych rozgrywek Anderlecht Brukseal z polskim obrońcą w składzie uległ na wyjeździe Lyonowi 1:5. Najwięcej emocji było w Atenach, dokąd tutejszy Panathinaikos przegrał z Atletico, a poprzednio meczem doszło do burd z udziałem kibiców obu klubów.

Anglia: Znaleziono ostrze oszczepu sprzed 15 tys. lat


w czasie prac wykopaliskowych prowadzonych w jaskiniach w zachodniej Anglii naukowcy odnaleźli oręż sprzed 15 tysięcy lat, wykonaną z rogu renifera - donosi serwis internetowy South Devon Herald Express.

Masowy grób ofiar stalinizmu znaleziono w Rosji


Ciała ofiar stalinowskich czystek znaleziono w masowym grobie w czasie budowy cenny w pobliżu Władywostoku.

Chcieli zabić załogę "Arctic Sea"


załoga frachtowca "Arctic Sea" miała zostać zabita, a statek zatopiony, chyba że żądania porywaczy nie zostałyby spełnione. Dwa dni po odbiciu jednostki poznajemy coraz to więcej szczegółów tajemniczego zaginięcia.

Kandydat SLD w środę lub czwartek


W środę lub w czwartek SLD wybierze kandydata na prezydenta - poinformował prezes Sojuszu Grzegorz Napieralski. Oferty odrzucili już prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i Włodzimierz Cimoszewicz.