Marketing szeptany czy raczej szemrany?


Kampanie marketingu szeptanego szturmem zdobyły polski bazar reklamowy. Są choć co chwila częściej postrzegane w charakterze nieetyczne i ryzykowne. Na czym polega prawdziwy marketing szeptany i co uczynić aby nie zamienił się w marketing szemrany?

Firmie Qinetiq wojna nie wyszła na dobre. Rząd Baracka Obamy może i podwyższył swoje humanitarne zobowiązania pod Afganistanu, ale jest mniej chętny do zakupu wyposażenia. To zadziałało jak rzucenie koktajlu Mołotowa w dochody brytyjskiej grupy specjalizującej się w technologiach wojskowych. W swoim drugim ostrzeżeniu o niższych zyskach w ostatnich miesiącach Qinetiq poinformował w piątek, że wyniki drugiego półrocza będą w zasadzie równe wynikom z pierwszego. A to wskazuje na rokroczny... W tym roku PKB krajowy może wzrosnąć o 3 proc., a w przyszłym o 3,6 proc. - takie wstępne szacunki podał prezes departamentu ekonomicznego Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) Andrew Dean. wraz z wicepremierem Waldemarem Pawlakiem przedstawili on 11. komunikat OECD na kwestia stanu polskiej gospodarki. ministerium Gospodarki przygotowało założenia do projektu ustawy, która ma rozwiązać problem gruntów pod linie przesyłowe, tzw. prawo drogi. schemat przewiduje tworzenie specjalnych korytarzy, w których przedsiębiorcy będą mogli umieszczać urządzenia przesyłowe.Kilka biur podróży organizuje specjalne wycieczki do Smoleńska na lokalizacja katastrofy, w której zginął prezydent i dużo ważnych osobistości - informuje "Metro". Jest porozumienie Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa zaś Gazpromu ws. długoterminowych dostaw gazu do lokalny - powiedział reporterce TVN CNBC firma wiceminister skarbu Mikołaj Budzanowski. To ministerstwo skarbu miało zastrzeżenia do poprzedniej wersji ustaleń. Już w czwartek w Europie odbędzie się prawie że 100 proc. planowych lotów - poinformowała w środę wieczorem Europejska Organizacja ds. Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej (Eurocontrol).

walor udzielonych za pomocą banki kredytów na nieruchomości dla gospodarstw domowych we wrześniu 2009 roku wzrosła o 7286,0 mln zł w porównaniu z sierpniem tego roku.

katalog największych spółek WIG20, po ujemnym otwarciu w środę zniwelował początkowe straty z nawiązką i zakończył notowania około 0,4-procentową zwyżką. wczoraj byki zdecydowanie przechwyciły inicjatywę, i WIG20 ustanowił nowe tegoroczne maksimum. Po wzroście o 1,36% teraz notuje wartość 2473,5 pkt.

podsekretarz skarbu Zdzisław Gawlik skieruje w czwartek zaproszenie do związków działających w grupie PZU na spotkanie w najbliższym możliwym terminie - powiedział dziennikarzom głosiciel resortu Maciej Wewiór. Protestujący pracownicy PZU idą pod gmach Sejmu. Wczorajsze popołudniowe dane o indeksie ISM ze Stanów Zjednoczonych (indeks okazał się być w dużym stopniu starszy rangą od prognoz), poprawiły nastroje inwestorów, wskutek czemu popyt na wspólną walutę utrzymał przewagę na rynku. nawracający na parkiet po dwudniowej przerwie inwestorzy, przystąpili do częściowej realizacji zysków. Już na otwarciu rejestr dużych spółek nurkował ponad 2proc. całość za sprawą amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych (SEC), która złożyła pozew przeciwko bankowi Goldman Sachs. SEC zarzuca inwestycyjnemu gigantowi, że sprzedawał klientom produkty oparte na rynku hipotecznym, nie informując ich o związanym z tym ryzyku.W piątek można spodziewać się większej zmienności kursu złotego, który znajdzie się pod wpływem licznych danych makroekonomicznych napływających ze świata. jarmark długu czeka na przyszłotygodniową aukcję zamiany obligacji, do tej pory można oczekiwać stabilizacji lub niewielkiego spadku cen. zatrudniony chorował w marcu 2009 r. za pomocą 10 dni a od 23.12.2009 r. do 15.1.2010 r. Jego umowa o pracę uległa rozwiązaniu 31.1.2010 r. Jakie informacje trzeba wpisać w świadectwie pracy w pkt 4 dotyczącym wynagrodzenia chorobowego? Ile wypada wpisać dni, za które wypłaciliśmy wynagrodzenie chorobowe w 2009 r.? Notowania EUR/USD w trakcie dzisiejszej sesji europejskiej pozostawały wstrzemięźliwość stabilne. Po nieudanej próbie trwałego wyjścia nad rewolta 1,4460 weszły one w fazę konsolidacji w przedziale 1,4400-1,4450.

Czy pracodawcy są przygotowani na nadchodzące ożywienie?


recesja jest pojęciem, które od dawna nieustannie gości w życiu społeczno-gospodarczym całego świata. wypada niemniej jednak pamiętać, że dekoniunktura nie jest procesem nieskończonym, to stan przejściowy.

Ustawa o SKOK-ach - do Trybunału Konstytucyjnego


Prezydent Lech Kaczyński wystąpił do Trybunału Konstytucyjnego z wnioskiem o pomiar zgodności z konstytucją ustawy o Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych - poinformowało we wtorek biuro prasowe kancelarii prezydenta.

Norwegia już nie boi się kryzysu


Norweski bank centralny, jako pierwszy w Europie, zdecydował się na podwyżkę stóp procentowych. W środę podniósł cenę swojego kredytu z 1,25 do 1,5 proc. Decyzja, lecz zgodna z oczekiwaniami rynku, potwierdza, że sytuacja na rynku finansowym ulega poprawie, a w gospodarce waluta krąży raz za razem szybciej.

Zdolnego z inicjatywą zatrudnię


O pracę w bankach starają się co roku tysiące absolwentów wyższych uczelni. Na sukces mogą atoli rachować owszem ci, którzy już wcześniej zadbali o zdobycie praktycznych umiejętności. Nie ma się co mylić - dyplom, nawet z wynikiem celującym, to za mało.

dwie trzecie Polaków nie oszczędza


wprawdzie perspektywy na sowitą emeryturę już onegdaj włożyliśmy między bajki, Polacy przez cały czas nie przekonali się do gromadzenia oszczędności. Aż 67 proc. badanych przyznaje, że w ubiegłym roku nic nie udało im się oszczędzić. malutko mniej, bo aż 58 proc. deklaruje, że w tym roku nic nie odłoży – wynika z sondażu GfK dla "Rzeczpospolitej". wedle ekonomistów, powodem jest rosnące przez cały czas bezrobocie.