Marketing szeptany czy dość szemrany?


Kampanie marketingu szeptanego szturmem zdobyły polski giełda reklamowy. Są wprawdzie co chwila częściej postrzegane jako nieetyczne i ryzykowne. Na czym polega autentyczny marketing szeptany i co zrobić aby nie zamienił się w marketing szemrany?

ministerium Finansów spłaciło w lutym, w ramach obsługi długu zagranicznego Skarbu Państwa, kapitał w wysokości 14,4 mln euro. Spłaty wymiary wyniosły 333,3 mln euro, poinformował ministerium w komunikacie w poniedziałek. Po jednej stronie lewa strona i restauratorzy, po drugiej posłowie pozostałych klubów i rząd. W Sejmie trwa ostatnia potyczka o to, czy w restauracjach i barach będzie jest dozwolone dymić papierosy. głosowanie nad całkowitym zakazem palenia w miejscach publicznych odbędzie się w piątek. Po dzisiejszej debacie jego skutek wydaje się na to samo czystą formalnością. W ostatnich dniach na rynku wyczuwało się niezdecydowanie i zasilanie wśród inwestorów. Zdecydowanemu rozluźnieniu uległa przeważnie silna dodatnia zależność pośrodku notowaniami eurodolara a wartością złotego.W australijskim rządzie trwają prace nad przygotowaniem oferty zatrudnienia w tamtejszych kopalniach dla pracowników z innych krajów, w tym z krajowy - poinformowała orędownik Australii w Polsce Ruth Pearce w liście do szefa związku Sierpień 80, Bogusława Ziętka. To nie właściciele stacji benzynowych "chrzczą" paliwo, a za jego złą forma obciążenie ponoszą producenci i hurtownicy, którzy nauczyli się sprytnie stronić kontroli inspektorów handlowych. Oferowane przez nich produkty są na granicy dopuszczalnej jakości - pisze "Dziennik periodyk Prawna". bieg złotego utrzymuje się dalej u dołu poziomu 4,0 za euro. Trwałe przekłucie tego poziomu daje szansę na dalsze obwarowanie polskiej waluty - uważają specjaliści. Ich zdaniem do piątku, gdy napłyną ważne z punktu widzenia rynków dane z amerykańskiego rynku pracy, najbardziej prawdopodobna jest połączenie kursu.

Ponad 146 tys. zł zapłaci stolica za uporządkowanie płotów przedtem mszą żałobną na pl. Piłsudskiego po katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Trafią do agencji Zubrzycki - pisze "Życie Warszawy".

złocisty odrobił w środę straty z powodu dobrym danym z USA, w sąsiedztwie wybitnie małych obrotach. Zdaniem analityków, do świąt na rynku mogą być duże wahania podyktowane pojedynczymi dużymi zleceniami. Wartość wydatków beneficjentów, od początku uruchomienia programów perspektywy finansowej 2007-2013 do 15 listopada tego roku, wyniosła 16,2 mld zł, a w części dofinansowania UE 12,5 mld zł - podało w poniedziałek na stronie internetowej resort Rozwoju Regionalnego.

Już wkrótce PKP Intercity ma przerobić się nie do poznania - czytamy na portalu rynek-kolejowy.pl. Nowe, szybkie pociągi, tańsze bilety, i nowy rozbiór jazdy od 13 grudnia mają wyjść naprzeciwko potrzebom pasażerów. Amatorzy narciarstwa dostaną np. nowe, bezpośrednie integracja EuroCity z Warszawy i Katowic do Villach. Trudne entourage makroekonomiczne sprawia, że autorzy polityki gospodarczej w poszczególnych krajach uciekają się do różnych, częstokroć nierynkowych sposobów w próbie poprawienia swojej sytuacji. Kilkaset osób zebrało się we wtorek przedtem południem zanim siedzibą spółki PKP Polskie Linie Kolejowe w Warszawie. Protestujący żądają zaniechania planów likwidacji 10 z 27 regionalnych zakładów spółki i utrzymania dotychczasowych miejsc pracy.Nawrót presji na rozluźnienie euro będzie puder negatywne przełożenie na złotego. Jeżeli wspólna waluta będzie nadal przejawiała odpust do dolara, to złocisty ma marne szanse na odrabianie strat - ocenia rynek. Obroty Carrefour wzrosły w I kwartale o 6,2 proc., czyli więcej od wzrostu rynku. W kolejnych kwartałach dynamika wzrostu obrotów ma się zwiększać. Ze względu na nasycenie rynku sklepami wielkopowierzchniowymi, spółka koncentruje się na rozwoju mniejszych obiektów - poinformował na środowej konferencji Jean Anthoine, prezes Carrefour Polska. ministerstwo Skarbu Państwa analizuje jakiej wielkości pakiet akcji kopalni Bogdanka mogłoby zakapować w 2010 roku - poinformowała na przestrzeni posiedzenia sejmowej komisji skarbu wiceminister skarbu, Joanna Schmid.

PERN ma 6 ofert na zeszły sfera rurociągu


Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych (PERN) otrzymało 6 ofert w przetargu na budowę ostatniego odcinka tzw. III nitki rurociągu wschodniego "Przyjaźń" na trasie Zawady-Orzechowo (Mazowieckie) o długości 62,5 km.

69 proc. Francuzów żałuje wymiany franków na euro


Aż 69 proc. Francuzów żałuje wymiany franków na euro ósemka lat po wprowadzeniu wspólnej europejskiej waluty - wynika z sondażu instytutu badań opinii publicznej Ifop dla tygodnika "Paris Match", który ukaże się w czwartek.

Obama powołał komisję do wyjaśnienia okoliczności paćka wód Zatoki Meksykańskiej


Prezydent USA Barack Obama poinformował w sobotę, że powołał komisję do wyjaśnienia okoliczności syf wód Zatoki Meksykańskiej. Komisji przewodniczyć będą: były członek senatu Bob Graham i były naczelny Agencji ds. Ochrony Środowiska (EPA) William Reilly.

Naukowcy: GMO i szansą, i zagrożeniem


Opinie naukowców na kwestia szkodliwości upraw genetycznie modyfikowanych dla środowiska i zdrowia ludzi są podzielone. Zwolennicy GMO wskazują na postęp biologiczny i mniejsze straty w uprawach, przeciwnicy - na brak badań potwierdzających ich nieszkodliwość.

Rząd będzie się starał spełnić kryteria fiskalne najpóźniej w '11


Rząd będzie się starał spełnić fiskalne kryteria konwergencji najpóźniej w 2011 r. - poinformował wiceminister finansów, Ludwik Kotecki.