Freddie Mac znowu woła o pomoc


Indeksy z Wall Street obroniły się wczoraj przed silnymi spadkami, natomiast w czwartek w Azji nie było mowy o uspokojeniu - NIKKEI spadł o 3,3 proc., a w Chinach akcje taniały o ponad 4 proc.

Kraj nad Wisłą środek płatniczy rozpoczęła wtorkową sesję od lekkiego umocnienia pod euro i dolara. Analitycy oceniają, że nastroje na światowych rynkach są w tym momencie dla złotego ważniejsze od wiadomości nt. wielkości planowanego na przyszły rok deficytu budżetowego. Piątek przyniósł dalsze spadki na Wall Street niemniej jednak już nie tak duże jak w czwartek. Wszystkie indeksy straciły w granicach 1,3 - 2,3 proc. wśród inwestorów panowała nadał nerwowa atmosfera albowiem wszyscy pamiętali paniczną wyprzedaż dzień wcześniej. Pierwsze notowanie spółki Berling, dystrybutora maszyn i urządzeń chłodniczych, na warszawskiej giełdzie w systemie notowań ciągłych odbędzie się 15 kwietnia - podała giełda w komunikacie.Comarch w pierwszym kwartale 2010 r. zwiększył sprzedaż głównych systemów ERP o kilkanaście proc. Również w całym roku spodziewany jest kilkunastoprocentowy ewolucja sprzedaży tego segmentu. Notowania EUR/PLN rozpoczęły dzisiejszą sesję pod poziomem 4,0000. póki co Lechistan środek płatniczy pozostaje relatywnie odporna na odprężenie sentymentu i spadki na europejskich giełdach. Nowelizacja dotycząca zasad wypłacania "becikowego" przewiduje, że do końca 2011 r., aby otrzymać "becikowe", basta dowieść co w żadnym razie jedną wizytę u ginekologa lub położnej w czasie ciąży.

członek rządu przemysłu i minerałów Iraku Fawzi Hariri ocenił w rozmowie z PAP, że kontrakty rządowe jego kraju na najbliższe dwa lata mogą być warte od 20 do 30 mld dolarów. Jego zdaniem, Polska ma szansę na zawarcie kontraktów z Irakiem wartych kilka miliardów dolarów.

Spadają kontrakty na indeksy w USA przedtem piątkową publikacją danych o dochodach i wydatkach Amerykanów we wrześniu - podają maklerzy. Przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy zapewnił w środę, że nadaje "wysoki priorytet" pracom grupy, która pod jego przewodnictwem ma rozpatrzyć sposoby zwiększenia dyscypliny budżetowej w UE.

Asseco Poland planuje w styczniu 2010 roku przeprowadzenie emisji akcji z prawem poboru na 1/3 posiadanych akcji własnych z jednoczesnym umorzeniem tej samej liczby akcji - poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej naczelny spółki Adam Góral. - ekipa Kęty przypuszczalnie wypłacić 4 zł dywidendy na akcję z zysku za 2009 rok - poinformował prącie zarządu spółki Adam Piela. Nowy smartfon EVO firmy Sprint Nextel działa na nowej bezprzewodowej technologii nazwanej WiMax. To pierwsza sieć tak zwana 4G – czwartej generacji – zaprojektowana do szybszego ściągania filmów i wykorzystywania nowych serwisów z dużą ilością danych, takich jak przesyłanie strumieniowe HDV.Gorsze od prognoz wyniki spółek, m.in. MBIA Inc. i Fluor Corp., wpływają na spadek kontraktów na amerykańskie indeksy - podają maklerzy. Prezydent siedlisko im. Adama Smitha Robert Gwiazdowski nie widzi potrzeby wprowadzania powszechnego obowiązku stosowania kas fiskalnych z wykorzystaniem lekarzy i prawników, co zapowiedział premier, przedstawiając pomysł Rozwoju i Konsolidacji 2010-2011. Unijny komisarz ds. przemysłu Guenter Verheugen ostrzegł w poniedziałek państwa, w których są fabryki Opla, zanim licytowaniem się na propozycje subwencji dla właściciela, spółki General Motors, w zamian za utrzymanie zakładów i zatrudnienia.

MG: górnictwo zamknie 2009 rok stratą


wbrew optymistycznym prognozom z lata tego roku, górnictwo węgla kamiennego zakończy 2009 rok stratą netto - poinformowała w piątek odpowiedzialna w resorcie gospodarki za gałąź węglowy podsekretarz Joanna Strzelec-Łobodzińska.

Ruszyły wypłaty dla b. pracowników ZNTK Łapy


kieszeń Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych przekazał syndykowi Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego SA w Łapach (Podlaskie) kapitał na wypłaty dla pierwszych pracowników upadłej spółki. Właściwe wypłaty, w sumie ponad 5 mln zł, zaczną się w drugiej połowie września - poinformowała PAP we wtorek brygadzista białostockiego biura terenowego Funduszu Grażyna Kotuszewska.

Sezon wyprzedaży rusza przedtem


Sezonowe obniżki i ostre promocje towarów ruszyły w tym roku co w żadnym wypadku miesiąc uprzednio niż w roku ubiegłym. całokształt dlatego, że sieci handlowe obawiają się braku klientów - pisze "Dziennik czasopismo Prawna".

Sunex chce wgramolić się na NC do końca roku i pozyskać 2-4 mln zł


Sunex, producent rozwiązań techniki solarnej, planuje do końca 2010 roku zadebiutować na rynku NewConnect. towarzystwo zamierza wywyższyć finanse o 5-10 proc., pozyskując z emisji 2-4 mln zł, które przeznaczy na rozwój nowych linii technologicznych.

MSP liczy na sprzedaż resztówki Banku Handlowego w najbliższych tygodniach


Ministerstwo Skarbu Państwa liczy, że w ciągu najbliższych tygodni sprzeda posiadaną resztówkę 2,49 proc. akcji Banku Handlowego - poinformował w środę w Senacie podsekretarz skarbu Adam Leszkiewicz.