Wymyśliła plastikowy kask, by łatwiej rozmawiać


Pewna słuchaczka wyższej uczelni z Edynburga wymyśliła przejrzysty plastikowy kask z otworami na twarz i uszy, który ułatwia prowadzenie rozmów w zatłoczonych i hałaśliwych barach.

żal narodowa została przedłużona do niedzieli do północy. Taką decyzję podjął marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, pełniący obowiązki głowy państwa. To była sensowna biznesowa werdykt - tak w oświadczeniu napisały władze Dubaju po tym, jak emirat zwrócił się do wierzycieli o opóźnienie spłaty długu firmy Dubai World. "To przypuszczalnie być rozległy krach" - napisał o sytuacji w Dubaju Bank of America. Prezydent pepik Vaclav Klaus podpisze praca pisemna Lizboński, ale pierw domaga się uzupełnienia jego treści o dwa zdania odnoszące się do Karty Praw Podstawowych. - Nie ma dyspozycja spełnienia żądań Vaclava Klausa bez ponownej ratyfikacji Traktatu – mówi tvn24.pl sekretarz Komitetu Integracji Europejskiej Mikołaj Dowgielewicz. prezes francuskiej dyplomacji ocenia: - Klaus wyszukuje trudności.Paryska policja aresztowała egzorcystę, który powbijał gwoździe w 100 drzew rosnących w pobliżu Wieży Eiffela i pomalował je, aby uwolnić drzewa od złych duchów. Islandzki wulkan Eyjafjoell, za sprawą którego niemal cała europejska przestrzeń powietrzna była zablokowana znów zagraża erupcją - ostrzegają naukowcy z Islandzkiego Instytutu Nauk o Ziemi - informuje komplet naczyń stołowych breitbart.com. Naukowcy tajwańscy odkryli, że zielona herbata chroni przed rakiem płuc.

Trzy wykroczenia - i po w pewnej mierze jazdy. świeżo upieczeni kierowcy z wykorzystaniem dwa lata od uzyskania prawa jazdy będą pod specjalnym nadzorem. chyba że w ciągu 24 miesięcy popełnią trzy wykroczenia, to stracą uprawnienia do prowadzenia auta. Projektem zmiany przepisów we wtorek ma zająć się rząd.

Ile jest dozwolone dać za jednego tuńczyka? chyba że jest to ważący 232 kilogramy tuńczyk błękitnopłetwy, a my jesteśmy Japończykami, to możemy dać chociażby 122 tys. euro, inaczej mniej więcej tyle, ile kosztuje luksusowe Porsche. W rankingu 28 propozycji lokalizacji elektrowni jądrowej w Polsce pierwsze danie lokalizacja zajął Żarnowiec, drugie równorzędnie Warta-Klempicz, Kopań i Nowe miasto - powiedziała makler rządu ds. energetyki jądrowej i wiceminister gospodarki Hanna Trojanowska. Ostateczną lokalizację PGE, alias krytyczny inwestor, wybierze do końca roku.

Polscy ratownicy są już w drodze do domu. Rządowy Tu-154, jaki proszek awarię bloku sterowania, wyleciał z Haiti o godzinie 1.45 czasu polskiego i trwał będzie coś koło tego 15 godzin. machina ma wylądować na wojskowym lotnisku w Warszawie w niedzielę po południu. Szympans Żora z rosyjskiego ogrodu zoologicznego został wysłany na kurację odwykową, ponieważ opiekunowie uznali, że jego uzależnienie od piwa i papierosów wymknęło się spod kontroli. - Specjalny pociąg pancerny z Korei Płn. przyjechał do przygranicznego chińskiego miasta w sobotę nad ranem - wedle południowokoreańskiej agencji Yonhap w pociągu może jechać przewodzący komunistycznego reżimu z Północy, Kim Dzong Il. wywiad Seulu sprawdza te informacje.W piątek po południu ostatnich 21 ofiar katastrofy pod Smoleńskiem wraca do kraju. Po uroczystości na lotnisku Okęcie, gdzie z Moskwy przyleci wojskowy Boeing C-17, trumny zostaną przewiezione na park sztywnych nordowy - poinformował w czwartek członek rządu Michał Boni, jaki ze strony rządu koordynuje asystent dla bliskich ofiar. poprzednio miejscem czuwania był warszawski Torwar. Mieszkańcy Afryki Zachodniej konsumują coraz więcej narkotyków przemycanych z Ameryki Południowej do Europy - informuje Reuters. Ofiary katastrofy pod Smoleńskiem zostały obrabowane dzięki rosyjskie służby - grzmiał na konferencji prasowej poseł PiS Antoni Macierewicz. PiS domaga się od premiera Donalda Tuska, by złożył w tej sprawie wyjaśnienia w Sejmie. Ale wyraziciel rządu Paweł Graś mówi twardo: nie ma takiej potrzeby.

stalowy ptak uszkodził dom w ciągu lądowania


Boeing 737 linii Ryanair, podchodzący do lądowania w Lubece (Szlezwik-Holsztyn), uszkodził dom w miejscowości Gross Groenau. Rzeczniczka portu lotniczego potwierdziła w piątek tę informację, przekazaną z wykorzystaniem gazetę "Luebecker Nachrichten".

"Niech Komorowski ujawni, co sądzi o prywatyzacji szpitali"


Niech Bronisław Komorowski ujawni swoje preferencje ws. służby zdrowia - zaapelowała za pośrednictwem TVN24 posłanka PiS Elżbieta Jakubiak. dopiero wtedy - jak przekonywała - wolno rozważać, czy Jarosław Kaczyński ma go przeprosić.

Rządowe ułatwienia dla powodzian


Nieoprocentowane pożyczki, ułatwienia w kontaktach z urzędami, oświadczenia w miejsce dokumentów - między innymi takie siła zawiera wzór przepisów o szczególnych rozwiązaniach związanych z usuwaniem skutków powodzi, który ma we wtorek zatwierdzić rząd.

Znaleziono mamę dziecka bez bucików


8-letni chłopiec sam, bez bucików, wsiadł do autobusu. Nie odzywał się do nikogo, nie mówił jak się nazywa, jak się okazało, cierpiał na autyzm. przy użyciu nieco godzin policja poszukiwała opiekunów malca, w tym samym czasie mama i seniorka poszukiwały jego samego.

"Jestem Bob Dylan". "Jaki Bob? zachciej z nami"


68-letni muzyk, pisarz takich hitów, jak "Like a Rolling Stone" czy "Blowin' in the Wind" przestaje być rozpoznawalny. Nie na odwrót z twarzy - policjanci, którzy spisali go w ostatnim czasie w New Jersey nie mieli pojęcia, z kim rozmawiają.