"Ludzie noszą setki worków na plecach"


Strażacy i ochotnicy na Mazowszu walczą z wielką wodą. W całym województwie jest nad sto miejsc newralgicznych, w których wały są wyjątkowo osłabione. W niedzielę bałwan powodziowa ma zajść do miejscowości na północy województwa. Podtopiony jest już Płock, potyczka trwa w okolicach Nowego Dworu Mazowieckiego.

w najwyższym stopniu znanym hiszpańskim zwyczajem sylwestrowym jest zjedzenie 12 winogron w bieg uderzeń zegara wybijającego godzinę 24.00 - z każdym uderzeniem trzeba zjeść jedno winogrono, co ma zapewnić szczęście w Nowym Roku. Rosyjscy kombatanci wycofują agenda wydany z okazji 65. rocznicy zwycięstwa Armii Czerwonej nad nazizmem, bo autorzy pomyłkowo wykorzystali w nim zdjęcia żołnierzy niemieckich, a nie radzieckich - informuje "The Times". Dave Hackbart przed trzema laty zdenerwował się na kierowcę, który zajechał mu drogę i pokazał mu środkowy palec. jak kolejny zwrócił się do niego - powtórzył gest. Tym razem trafił atoli na policjanta i dostał mandat. Nie zgodził się go przyjąć i wytoczył proces. obecnie go wygrał - trzeba mu się 50 tys. zł.Wielka pacyficzna grad śmieci, składające się po największej części z plastiku, ma rozmiar stanu Teksas. pełnia to pozostałości naszego życia, z którymi ekolodzy spróbują dokonać porządek w ramach Projektu Kaisei. - Nastąpiło zamieszanie - powiedział w TVN24 konsultant nasz ds. epidemiologii prof. Andrzej Zieliński w odpowiedzi na reakcje po jego wypowiedzi dla "Rzeczpospolitej". Zieliński powiedział wcześniej gazecie: "sytuacja upoważnia nas do twierdzenia, że w Polsce mamy epidemię grypy. wszystko wskazuje na to, że spowodował ją wirus nowej grypy A/H1N1". Tragiczny kazus na jeziorze Granicznym w miejscowości Łubiana k. Kościerzyny (woj. pomorskie). tatuś z synem pływający na skuterze wodnym wpadli do wody. pan utonął. latorośl zostało uratowane. Informację i zdjęcia dostaliśmy od naszego internauty na platformę kontakt TVN24.

- Polsat ma zrewanżować się 500 tys. zł za wyemitowanie w 2006 roku programu Kuby Wojewódzkiego, w którym Kazimiera Szczuka nazwała autorkę audycji Radia Maryja Magdalenę Buczek "starą dziewczynką" i parodiowała jej rozwiązanie modlitwy - orzekł Sąd Najwyższy, oddalając kasację Polsatu w tej sprawie.

dzięki całą noc w warszawskiej Archikatedrze św. Jana trwało chronienie w pobliżu trumnach Lecha i Marii Kaczyńskich. Przez krocie godzin z bratem i szwagierką żegnał się Jarosław Kaczyński. - Największe nadzieje na naświetlenie przyczyn katastrofy pokładam w polskich prokuratorach - mówiła w "Rozmowie Rymanowskiego" Małgorzata, córka tragicznie zmarłego pod Smoleńskiem Zbigniewa Wassermana. Jak dodała, można bowiem zwrócić wrażenie, że niektóre czynności Rosjanie, wykonują w wybieg "niestaranny".

grono szczątków żółwi, krokodyli i zębaczy sprzed około dwóch milionów lat zaś fragmenty narzędzi kamiennych odkryto na wschodnim wybrzeżu kenijskiego jeziora Turkana - informuje "New scientist". To jeden z najstarszych dowodów na skłonność naszych przodków do mięsa. Niepokój, jakiego doświadczają świeżo upieczone mamy, osiąga największe natężenie około 5 miesięcy i 1 tygodnia po urodzeniu pierwszego dziecka. W Iowa City, w stanie Iowa (w środkowej części USA) zmarła we wtorek Neva Morris, uznana miesiąc temu za najstarszą żyjącą Amerykankę.Jak przygotować się do wielkiej wody? Co może się przydać w kryzysowej sytuacji? Na terenach zagrożonych powodzią w środek i na północy polski mieszkają tysiące ludzi. Nie każdy wie, jak preparować się na sytuację, gdy mowa trawa pokona wały. Na naszej stronie publikujemy poradnik ustalony z wykorzystaniem Mazowiecki referat Wojewódzki. "Dziś sportem rządzi korupcja. drzewiej było inaczej" - narzekamy coraz częściej. Ale czy no było inaczej? CBA prześwietliło historię igrzysk olimpijskich i udowadnia, że korupcja jest stara jak biegi rydwanów. niedaleko okazji pracuje nad nowym wizerunkiem. Smith i Jones to najpopularniejsze nazwiska w Anglii i Walii. Naukowcy brytyjscy ustalili, że z wykorzystaniem ostatnie stulecie osoby noszące w największym stopniu pospolite nazwiska wybitnie często migrowały ze swoich rodzinnych stron w zupełnie nowe miejsca.

W Szwecji znaleziono "morskiego potwora"


Na zachodzie Szwecji znaleziono w zeszłym tygodniu powyżej trzymetrowy unikat wstęgora królewskiego zwanego również królem śledziowym. Ryby tej, która jest źródłem legend o wężach morskich, nie widziano od ponad 130 lat - poinformowała agencja AFP.

Badanie: jak postrzegamy Afrykańczyków


Polakom łatwiej jest zaakceptować Afrykańczyka jak lekarza rodzinnego, nauczyciela czy sąsiada niż jak zięcia. Jedna czwarta Polaków pozytywnie ocenia imigrację Afrykańczyków do naszego kraju - wynika z badania na kwestia stosunku Polaków do Afrykańczyków.

narzeczona pod wpływem rozjechała ukochanego


Smutno skończył się radosny wieczór narzeczonych Caroline Broad i Christophera Phillipsa. Po całonocnym piciu dwa stwierdziła, że to ona jest w lepszej kondycji i ona powinna usiąść za kółkiem. Niestety, zamroczona Caroline, niechcący rozjechała Chrisa swoją vectrą. mąż zmarł.

agent Tomek zostaje. Ale nie jako tajniak


popularny szpieg Tomek, pogromca tyleż korupcji, co kobiecych serc, wzdłuż dekonspiracji zostaje w CBA. - Nie widzę żadnych podstaw, by go dymisjonować ze służby - mówi w rozmowie z RMF FM szef Agencji Paweł Wojtunik. dyrektor CBA zapowiedział także, że nie ma zamiaru "czyścić" Biura z ludzi Mariusza Kamińskiego.

Życie supermodelki stanie się tematem spektaklu


Jak donosi gazeta "Daily Mirror", brytyjska gwiazdor wybiegów będzie bohaterką sztuki, nad którą pracuje jej chłopak Jamie Hince.