Jest decyzja: 1 stycznia 2011 Estonia wejdzie do strefy euro


Zadecydowali w pierwszy dzień tygodnia obradujący w Luksemburgu ministrowie finansów państw strefy euro.

Prezydent Lech Kaczyński podpisał nowelizację ustawy o PIT i CIT, tymczasem przyjął ją ze zdumieniem - powiedział w piątek członek rządu w Kancelarii Prezydenta Andrzej Duda. Dodał, że poziom najpierw obiecał, że się wycofa z pobierania podwójnej wysokości zaliczek w grudniu, a odtąd mówi przedsiębiorcom, że nie jest to możliwe. Z takim radykalnym żądaniem występują aktyw Obywatelskiego Komitetu Obrony Tramwajów w Gliwicach, bo ich zdaniem nie było żadnych przesłanek, aby w mieście przestały jechać tramwaje. dziś ... drzewiej mi się wydawało, że wprost przeciwnie fajni siła robocza mogą jechać - powiedziała nam znana podróżniczka i dziennikarka, Beata Pawlikowska.sprinter Marcin Urbaś, wielokrotny mistrz nasz na dystansach 200 i 100 m, został etatowym dziennikarzem sportowym wielkopolskiej telewizji WTK. wykaz organizacji z certyfikatem WSK wydanym za pośrednictwem PCBC S.A. - uaktualniany zgodnie z informacją uzyskaną od PCBC SA i poszczególnych firm. arche nowego tygodnia nie przynosi większych zmian na głównych rynkach. Jednoznacznie negatywna wymowa piątkowego raportu z amerykańskiego rynku pracy nie doprowadziła do pogłębienia czwartkowej przeceny na giełdach.Ponad dwieście kilometrów ulic w piętnastu największych polskich miastach zostało sfotografowanych i udostępnionych w formie panoramicznych zdjęć użytkownikom lokalizatora ZUMI. usługa nosi nazwę "Ulica 360°" i jest rozwinięciem "Panoramicznych wycieczek" które są dostępne w serwisie od 2007 r. W piątek złocisty konsoliduje się w relacji do dolara i euro. O godzinie 12:35 kurs USD/PLN testował liczba 3,3666 zł, EUR/PLN 4,0843 zł. Zyskuje on natomiast do szwajcarskiego franka i funta. Ich kursy w południe kształtowały się należycie na poziomie 2,9399 zł i 4,9331 zł.

15 października 2009 r. Republika Indii wszczęły przegląd wygaśnięcia ceł antydumpingowych nałożonych na przywóz mikowych pigmentów perłowych (Mica Pearl Pigment) pochodzących m.inn. z UE. Polscy przewoźnicy czarterowi będą mogli biegać na Cypr bez konieczności uzyskiwania zezwoleń - poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka Urzędu Lotnictwa Cywilnego Katarzyna Krasnodębska. wcześniej musieli o nie błagać cypryjski referat lotnictwa. chociażby 300 mln zł zainwestuje w tym roku Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo w nowe odwierty w Karpatach - informuje "Nasz Dziennik".przypływ podlodowcowego wulkanu Eyjafjoell na Islandii nie należy do największych w najnowszych dziejach erupcji. Palma pierwszeństwa należy do wulkanu Novarupta w Parku Narodowym i Rezerwacie Katmai na Alasce. Potężne rozmiary miały także wybuchy wulkanów Pinatubo i mnóstwo Św. Heleny. Ogłoszone w niedzielę krach grupy CIT było piątym największym bankructwem amerykańskiej firmy od początku lat 80. filia AFP podała listę 20 największych firm, które w tym okresie zbankrutowały. Analitycy pula of America / Merill Lynch oczekują, że złoty będzie zyskiwał na wartości w kolejnych miesiącach i na basta 2011 roku umocni się do poziomu 3 zł za euro. W raporcie banku czytamy, że stanie się tak, albowiem złoty jest w tej chwili najbardziej niedowartościowaną walutą na rynkach wschodzących

Koncern Enea chce konstruować elektrownię jądrową


Poznański koncern energetyczny Enea jest zainteresowany budową elektrowni jądrowej w Polsce – poinformował w poniedziałek PAP orędownik koncernu Paweł Oboda. poziom wyznaczył PGE do realizacji inwestycji w dubel zupa elektrownie jądrowe w Polsce.

zebranie gospodarcza Polonii z udziałem wicepremiera Pawlaka


- W dzisiejszych czasach ważna staje się umiejętność wykorzystania potencjału przedsiębiorczości, którego nigdy nie brakowało w środowiskach polonijnych. w związku z tym niezwykle zależy nam na wzmacnianiu współpracy z Polonią – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak, otwierając 6 czerwca br. XIII Konferencję Gospodarczą Polonii w Warszawie.

"Puls Biznesu": skarb państwa przenikliwie wziął się do roboty


- W pierwszym półroczu tego roku o 40 procent wzrosła atut wykrytych zaległości podatkowych, informuje "Puls Biznesu".

Na zamknięciu WIG stracił 0.126%


Przewodniczący Wydziału Dyscypliny PZPN, Artur Jędrych w czwartkowej rozmowie z radiem TokSport odniósł się do najbliższych działań organu, którym kieruje. W czwartek ma zapaść orzeczenie w sprawie Widzewa Łódź, chociaż do końca stycznia zostanie wydane orzeczenie odnośnie czynów korupcyjnych Lecha Poznań.

Prezydent Sarkozy ogranicza premie bankierom


Nicolas Sarkozy postanowił dać przykład światu jak sprawiać porządki w sektorze bankowym. Premie francuskich bankierów mają być dokładnie powiązane z osiąganymi wynikami, a w przypadku niepowodzeń odbierane.