Francuscy kibice szydzili z reprezentacji


Francuscy fani, zgromadzeni nim telebimem w Paryżu, buczeli na swą reprezentację, która przegrała z RPA 1-2 miniony rozgrywka grupowy w mistrzostwach świata.

Washington Capitals, najlepsza skład sezonu zasadniczego, pokonała w poniedziałek Montreal Canadiens 5-1 w meczu pierwszej rundy play off NHL, obejmując komenderowanie w serii 2-1. Ponad 2,5 tysiąca studentów z siedmiu szkół wyższych Ukrainy wzięło udział w Dniach Polskich Uczelni, które przeprowadzono w mijającym tygodniu w Charkowie, Doniecku i Dniepropietrowsku. Spada ilość nielegalnych imigrantów, próbujących się dostać do Unii Europejskiej - poinformowała unijna filia ds. granic Frontex. Nie wiadomo jednak, czy to zastój gospodarczy, czy może z większym natężeniem sprytne metody przemytu ludzi przyczyniają się do spadku tej statystyki. agencja oczywiście nie zna liczby osób, którym udało się granicę udało się nielegalnie pokonać.Taki wyrok możebny jest zaledwie w Stanach Zjednoczonych. - 60-letnia mieszkanka Karoliny Północnej dostanie 9 milionów dolarów odszkodowania od kochanki męża - orzekł sędzia. Paragraf, z którego skorzystał, mówi pomiędzy innymi o "utracie uczuć" i "lekkomyślnym i celowym spowodowaniu cierpień emocjonalnych". To nie pierwsza i nie ostatnia taka sprawa. Karząc finansowo, unikniemy zdrad? Dziesiątki tysięcy zwolenników rządu irańskiego kontynuowały w środę demonstrowanie poparcia dla władz na wiecach, organizowanych w całym kraju. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Radovan Karadżić nie pojawił się we wtorek nim haskim trybunałem ds. zbrodni w byłej Jugosławii. obok nieobecności oskarżonego haski trybunał zdecydował się rozpocząć proces. były dowódca bośniackich Serbów jest oskarżony o zbrodnie wojenne w byłej Jugosławii.

albo w parlamencie utworzy się nowa koalicja ewentualnie Ukrainę czekają nowe, przedterminowe wybory parlamentarne - zapowiedział prezydent Wiktor Janukowycz. poprzednio w środę w Radzie Najwyższej przegłosowano wotum nieufności pod rządu Julii Tymoszenko.

ONZ wyraziła we wtorek obawę, że haitańskie dzieci osierocone lub oddzielone od rodzin będą padać ofiarą porwań, sprzedaży, handlu żywym towarem lub niewolnictwa. W związku z rezygnacją Abdullaha Abdullaha ze startu w drugiej turze wyborów prezydenckich, referat pozostanie w rękach Hamida Karzaja. Nowej-starej głowie państwa pogratulowali już politycy z całego świata.

Michael Jackson otrzymał pośmiertnie cztery statuetki American Music Awards w toku ceremonii przyznania nagród w Los Angeles. Triumfatorką tegorocznej, 37. edycji nagród jest piosenkarka country Taylor Swift, która dostała pięć statuetek. Opady śniegu, jakie utrzymują się od piątku nieprzerwanie na faktycznie całym obszar Republiki Czeskiej spowodowały w poniedziałek poważne zakłócenia w funkcjonowaniu transportu i energetyki. Władze miasteczka Sulmona w Abruzji, zniszczonego w trzęsieniu ziemi przedtem rokiem, postanowiły obdzielać prawie że 1 milion euro z funduszu na odbudowę na organizację wizyty Benedykta XVI 4 lipca - ujawniły media. Gmina zostanie za to ukarana.O ile za kadencji Franza Smudy atutem "Kolejorza" była dzikość, ferwor w ataku, o tyle trener Jacek Zieliński proponuje inne oblicze Lecha: drużyny grzecznej, rozważnej, ujarzmionej taktycznie, ale też przytępionej w ofensywie. Trzej polscy tenisiści i czwórka tenisistki wystartują w rywalizacji deblowej w wielkoszlemowym turnieju Australian Open (z pulą nagród 22,14 mln dol. austral.), który w pierwszy dzień tygodnia rozpoczął się na twardych kortach w Melbourne Park. Szwajcarski sąd Stworzyciel wypowiedział się przeciw zwróceniu Haiti pieniędzy byłego haitańskiego dyktatora Jean-Claude'a Duvaliera. Zdaniem sędziów przestępstwa zarzucane Duvalierowi uległy przedawnieniu - pisze przedstawicielstwo dpa.

uwiąd Jeziora Aralskiego - szokująca katastrofa


Wysychanie Jeziora Aralskiego to jedna z najbardziej szokujących katastrof ekologicznych świata - powiedział sekretarka generalny ONZ Ban Ki Mun, apelując do liderów państw Azji Środkowej o intensyfikację działań na kwestia rozwiązania tego problemu.

Klaus nie będzie stawiał nowych warunków


Czeski prezydent Vaclav Klaus nie będzie stawiał żadnych dalszych warunków ratyfikacji Traktatu Reformującego Unię Europejską - oświadczył jego reprezentant Radim Ochvat.

90 tys. osób przybyło na karnawał i walentynki do Wenecji


Około 90 tys. osób przybyło do Wenecji w ostatnią sobotę karnawału. W ten weekend miasto przeżywa prawdziwe turystyczne oblężenie, bo zasoby ludzkie przyjeżdżają nie na odwrót na największą zabawę uliczną w Europie, ale także, by spędzić tam walentynki.

Marek Motyka: Biję się w pierś


Marek Motyka, poprzedni już szkoleniowiec Korony Kielce w pierwszy dzień tygodnia wcześnie rano dowiedział się o zwolnieniu z klubu.

PP: Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 3-0


Jagiellonia pokonała w Białymstoku Koronę Kielce 3-0 (1-0) w rewanżowym spotkaniu 1/4 finału Pucharu Polski. Gospodarze odrobili tym samym straty z Kielc (porażka 1-3) i zapewnili sobie awans do półfinału rozgrywek.