Śmierć Polaka pogorszyła podobizna policji w Kanadzie


śmierć Polaka Roberta Dziekańskiego, jaki w 2007 roku został porażony paralizatorem na lotnisku w Vancouver, źle wpłynęła na konterfekt policji - wynika z wewnętrznego raportu policji, o którym piszą kanadyjskie media.

Brązowy medalista Drużynowych Mistrzostw Europy z 2007 roku Paweł piwko odpadł w kwalifikacjach do turnieju głównego Pro Tour tenisistów stołowych w Warszawie. W decydującym meczu przegrał z Czechem Jirim Vrablikiem 1:4 (3:11, 10:12, 11:7, 9:11, 8:11). Zamachowiec-samobójca wysadził się w powietrze w czwartek poprzednio gmachem sądu w Peszawarze, na północnym zachodzie Pakistanu. Zginęło 16 osób, a 36 zostało rannych i trafiło do miejskiego szpitala - podały źródła medyczne. Stan kilku rannych jest krytyczny. Prezydent USA Barack Obama długo zastanawiał się zanim zdecydował się na amplifikacja sił amerykańskich w Afganistanie, ale jego orzeczenie jest słuszna. Po to, by się z Afganistanu wycofać powinno się najpierw mocniej się tam zaangażować - pisze "The Times" komentując przemówienie Obamy i zapowiedź zwiększenia liczby żołnierzy USA w Afganistanie o ok. 30 tysięcy.Po raz pierwszy od powyżej 35 lat amerykańskie siły zbrojne osiągnęły wszystkie swoje założenia rekrutacyjne, zarówno pod względem liczebności, jak i kwalifikacji rekrutów. Za taki postać rzeczy odpowiada m.in. dekoniunktura oszczędnościowy - pisze w środę "Washington Post". - Mistrz świata w podnoszeniu ciężarów w kategorii 105 kg Marcin Dołęga (Ekopak Jatne Otwock) przyznał, że największe problemy w ciągu pobytu w Korei Południowej proszek ze snem. W Warszawie, w pobliżu nocnej pory, na lotnisku oczekiwała na niego nie owszem współmałżonka z córeczką, ale oraz liczna grupa dziennikarzy. Postanowił bronić swojej ziemi przed deweloperami. Z taczki i rur zbudował wyrzutnię i ostrzeliwuje z niej ludzi, którzy próbują go wyeksmitować - sposób mówienia o rolniku z prowincji Hubei w środkowych Chinach, którego historię opisują miejscowe media.

Ambasada RP na Białorusi odwoła się od decyzji sądu białoruskiego, który oddalił jej wniosek o uwzględnienie prawa ambasady do części majątku ruchomego użyczonego Domowi Polskiemu w Iwieńcu - powiedział pierwszy sekretarz ambasady Paweł Marczuk.

Z powodu choroby jednego z oskarżonych kolejna rozprawa w procesie odwoławczym w sprawie korupcji w Arce Gdynia została odroczona do marca. Wśród skazanych w tym procesie znaleźli się m.in. poprzedni zwierzchnik klubu Jacek Milewski oraz działacz piłkarski Ryszard Forbrich, pseudonim "Fryzjer". Marcin Gortat po kilkudniowej przerwie wznowił koszykarskie treningi. Do wrześniowych mistrzostw Europy znajdujący się w centrum Orlando Magic, poza normalnych zajęć, będzie miał dodatkowe ćwiczenia, które powinny wyeliminować bóle pleców. "Na eudajmonia całość jest już w porządku" - powiedział Gortat.

W Winnicy, w centralnej części Ukrainy, otwarto w piątek szósty w tym kraju polski konsulat. poza wydawania wiz obywatelom ukraińskim, zadaniem nowej placówki dyplomatycznej będzie baczność nad mieszkającymi w tym regionie Polakami. Szacuje się, że w liczących nieomalże miliard mieszkańców Indiach jest ich około miliona. Szacuje się, bo nie ma żadnych oficjalnych statystyk. teraz kastraci, o istnieniu których krążą legendy, wywalczyli, że w oficjalnych formularzach w pytaniu o płeć do kobiety i pan dodana zostanie trzecia opcja: Inna - pisze na swoich stronach internetowych CNN. Piotra Małachowskiego (WKS Śląsk Wrocław) gonienie wciągnęło na dobre. Wicemistrz olimpijski i świata w rzucie dyskiem nie zrezygnował ze startu chociażby w ostatnim dniu 2009 roku. W 3. Biegu Sylwestrowym w Brzozie k. Bydgoszczy 10-kilometrową trasę pokonał w godzinę i siedem minut.stronnictwo Piratów nawołująca do legalizacji wymieniania się plikami w internecie rozpoczyna oficjalną działalność w Finlandii - powiadomił we wtorek jej stary Pasi Palmulehto. - ktokolwiek widowisko sportowe kreuje nowych bohaterów, Berbatow nie koniecznie musi być gwiazdą dzisiaj wieczorem. My postaramy się, by był nią fisza od nas - powiedział nim towarzyskim meczem z Bułgarią Jakub Błaszczykowski. poniekąd 12 milionów złotych prawdopodobnie częstować się warszawską Polonię niedzielny widowisko sportowe ekstraklasy z Lechem Poznań (0-3). To najwyższa możliwa mandat za reklamę hazardu na stadionie.

Rosja: opuszczanie z "lodowej pułapki"


11 osób zostało ewakuowanych z dryfującego po Morzu Ochockim, pokrytego lodem rosyjskiego statku handlowego "Smolninski". potem na pokładzie jednostki pozostaje 20 marynarzy.

Zatrzymano podejrzanych o porwanie pięciolatka


O porwanie w Pakistanie brytyjskiego pięciolatka Sahila Saeeda podejrzanych jest pięć osób. Czterech mężczyzn i kobietę zatrzymano w środę w Hiszpanii. Chłopca uwolniono dzień wcześniej.

O'Sullivan nie wie, jak wygrał z Williamsem


Ronnie O'Sullivan pokonał marka Williamsa 6-5 w półfinale snookerowego Masters, który odbywa się w Londynie.

Niemcy: czasopismo o pamięci Niemców i Polaków


"Polska-Niemcy. kampania i pamięć" - to tytuł najnowszej publikacji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, zaprezentowanej w Berlinie, w przeddzień 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Abp.Tutu gani Tuska. "Teraz Polska jest bogata, ale..."


Emerytowany anglikański arcybiskup RPA, triumfator pokojowej Nagrody Nobla Desmond Tutu zganił premiera Donalda Tuska za usiłowanie - jak to ujął - zmniejszenia wsparcia dla rozwijających się krajów w unijnych negocjacjach o finansowaniu walki z emisjami CO2.