Śmierć Polaka pogorszyła konterfekt policji w Kanadzie


Śmierć Polaka Roberta Dziekańskiego, który w 2007 roku został zaszokowany paralizatorem na lotnisku w Vancouver, byle zbyć wpłynęła na portret policji - wynika z wewnętrznego raportu policji, o którym piszą kanadyjskie media.

Były prezes rady ministrów Francji Dominique de Villepin został całkowicie uniewinniony w tzw. aferze Clearstream; sąd oddalił zarzut "oszczerczego oskarżenia" pod adresem obecnego prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego. Wcześniej prokurator domagał się dla de Villepina 1,5 roku więzienia w zawieszeniu. Przebywający od dwóch tygodni w szwajcarskim areszcie ekstradycyjnym Roman Polański jest "w stanie niepokoju wewnętrznego" - oświadczył w sobotę jego francuski adwokat Herve Tamime szwajcarskiemu dziennikowi "Neue Zuercher Zeitung". Kanadyjczyk Daniel starzec i Serb Nenad Zimonjic wygrali 6:4, 7:6 (11-9) z Maheshem Bhupathim z Indii i Markiem Knowlesem z Bahamów i w ten sposób pożegnali się z kończącym pora roku tenisowy turniejem ATP World Tour Finals w Londynie.projekt budowy w Dubaju laguny w kształcie mapy świata rozpoczął się w 2003 roku. W ciągu 5 lat firma Nakheel Properties usypała fundamenty z 320 mln metrów sześciennych piasku. Na zrobienie dookoła ochronnej bariery zużyto 37 mln ton skały. Potem zaczął się zastój i pełnia ucichło. naczelny dowódca wojsk USA w Iraku generał Ray Odierno oświadczył, że niedzielne wybory parlamentarne były kamieniem milowym na drodze do planowanego pełnego wycofania amerykańskich oddziałów bojowych do dnia 1 września. Szwedzka prokurator Agneta Hilding Qvarnstroem powiedziała, że Hoegstroem zostanie wydany władzom polskim "w ciągu miesiąca, a pewno wcześniej".

Robert Kubica wykręcił ósmy Chronos na ostatnim treningu przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Abu Zabi. Najszybszy był w sobotę Jenson Button, dopiero co pieczony sława świata z Brawn GP.

Powierzchnia, która została skażona wyciekiem ropy w Zatoce Meksykańskiej powiększyła się już trzykrotnie - alarmują eksperci. Walkę z katastrofą ekologiczną na ogromną skalę utrudnia zła pogoda. W niedzielę zagrożone okolica nadmorska odwiedzi prezydent Barack Obama. Przez dziewięć godzin pod obserwacją policji i saperów znajdował się autobus w Portsmouth w stanie New Hampshire (północny jutrzenka USA). Pojazd zatrzymano po anonimowej informacji, że znajduje się w nim towar wybuchowy. scena był najprawdopodobniej wielkim nieporozumieniem.

W reakcji na "nagonkę" na centroprawicową Bułgarkę, desygnowaną na komisarza ds. pomocy humanitarnej, Rumianę Żelewą chrześcijańska demokracja zakwestionowała w środę kandydaturę słowackiego komisarza Marosza Szefczovicza, wypominając mu antyromskie deklaracje. Wielką polityczną niewiadomą w brytyjskim życiu politycznym jest odpowiedź rządu Davida Camerona na ściślejszą integrację eurostrefy, zwłaszcza gdyby wymagała ona zmian traktatowych - powiedział PAP fachman ds. europejskich John Palmer. naczelny Federalnej Służby Bezpieczeństwa Aleksandr Bortnikow poinformował prezydenta Dmitrija Miedwiediewa, że przyczyną katastrofy pociągu pasażerskiego "Newskij Ekspress" była erupcja bomby o mocy 7 kilogramów trotylu.Wybory prezydenckie na Ukrainie wygrał Wiktor Janukowycz - oficjalnie ogłosiła Centralna komitet Wyborcza (CKW) w Kijowie. Skazany morderca w stanie Utah, USA, wybrał śmierć za pośrednictwem rozwalenie – poinformował serwis BBC. 105 osób zginęło dzień dzisiejszy w katastrofie libijskiego samolotu na lotnisku w Trypolisie - poinformowały miejscowe służby bezpieczeństwa.

Walka Holyfielda z Bothą o mistrzostwo świata WBF dyrektorka


Nie 16 stycznia, a 20 lutego ma się pokonać walka o mistrzostwo świata federacji WBF w wadze ciężkiej między legendarnym amerykańskim bokserem Evanderem Holyfieldem i Francoisem Bothą z RPA.

Obama i Korea stawiają talent Kimowi


Korea Północna musi wrócić do wielostronnych negocjacji na materia programu atomowego i wycofać ze swojego prowokacyjnego zachowania, oznajmili społem prezydenci USA Barack Obama i Korei Południowej Li Miung Bak.

Sławomir Nowak: Po Spale wiecznie są medale


Kamila Chudzik (AZS AWFiS Gdańsk) zdobyła w niedzielę po dwudniowej rywalizacji w siedmioboju brąz odznaczenie 12. lekkoatletycznych mistrzostw świata w Berlinie. Zaskoczyła wszystkich, ale jak twierdzi jej trener Sławomir Nowak "po Spale wiecznie są medale".

Książę zaręczony z pływaczką


52-letni książę Monako Albert II zaręczony. Jego żoną zostanie była modelka i pływaczka olimpijska z RPA 32-letnia Charlene Wittstock. Kiedy odbędzie się ślub tej wieloletniej pary - tego na razie nie wiadomo.

najazd na Akropol


Policja w Atenach użyła gazu łzawiącego przeciwko małym grupom demonstrantów, którzy rzucali kamieniami i butelkami w funkcjonariuszy w okolicach parlamentu.