Jean Sarkozy wycofuje się


W związku z ostrą krytyką publiczną syn prezydenta Francji zrezygnował z kandydowania na urząd administratora instytucji zarządzającej paryską dzielnicą biznesu.

Poseł PiS Jarosław Zieliński wezwał premiera do przedstawienia informacji o działaniach rządu w związku z powodzią na południu Polski. W Warszawie manifestują dzień dzisiejszy członkowie Obozu Narodowo - Radykalnego. Zamierzają przebyć od Placu Zamkowego do Ronda Dmowskiego. Nazywa się Phone. Watch Phone. Wyprodukował go koreański koncern LG. Jest to dziewiczy telefon 3G znajdujący się w zegarku. z powodu LG-GD910 (bo taka jest jego dokładna nazwa, ciekawe czemu nie LG 007) ktokolwiek z nas będzie mógł się wyniuchać jak najsłynniejszy kret Jej Królewskiej Mości.W Wielkiej Brytanii został podniesiony stopień zagrożenia terrorystycznego do czwartego stopnia. To o jeden mniej od maksymalnej wartości skali. Zarząd winien na bieżąco egzaminować kondycję finansową spółki i sprawdzać, czy firma jest w stanie wywiązywać się ze swoich zobowiązań. Jest to szczególnie istotne w obecnej trudnej sytuacji gospodarczej, gdy tak często słyszy się o bankructwach przedsiębiorstw, w tym dużych spółek akcyjnych. Aleksander Kwaśniewski powiedział dziś w TOK FM, że Donald Tusk "zmienił zapatrywania pod sytuację". - Tusk traktuje urząd prezydenta i wybory niepoważnie. Nie ma prawa mówić takich rzeczy - to nie zważając na kulturze prawnej i interesowi krajowy stwierdził poprzedni prezydent.

Wczoraj sesja na warszawskiej giełdzie rozpoczęła się od kontynuacji przeceny.

Wiceszef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Witold Waszczykowski oznajmił dziś w RMF FM, że Kraj nad Wisłą straciła szansę na posada unijnego ambasadora w Afganistanie. Powodem puder być brak zaangażowania w tę sprawę Radosława Sikorskiego, zajętego kampanią w partyjnych prawyborach w PO. O ile w I-III kwartale 2009 r. zwiększyła się, w stosunku do I-III kwartału 2008 r., kwota mieszkań oddanych do użytkowania, o tyle z liczbą mieszkań w budowie i liczbą wydanych pozwoleń na budowę było już inaczej.

Do końca maja tego roku do internetowego sądu mającego rozważać najprostsze sprawy cywilne wpłynęło 180 tysięcy pozwów. 142 tysiące z nich zaopatrzono już w dekret zapłaty. prawo o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy nakładają na wszelkie działające w Polsce fundacje skomplikowane obowiązki dotyczące rejestrowania operacji finansowych. przymus spełniania tych wymogów jest niezależna od tego, czy informacja fundacja dysponuje znacznym majątkiem, bądź dokonuje operacji finansowych na większą skalę. Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski spotkał się z wykładowcami i studentami Politechniki Częstochowskiej. spotkanie poświecone było m.in. priorytetom ewentualnej prezydentury obecnego marszałka Sejmu.W środę złocisty odrobił akt strat z dnia poprzedniego, gdy mocno się osłabił do głównych walut, reagując na zapaść nastrojów na rynkach światowych. O godzinie 18:04 bieg USD/PLN testował poziom 2,9307 zł (-2,6 gr), a EUR/PLN 3,9779 zł (-1,5 gr). Stabilizowanie się kursów walut, jak i standaryzacja sytuacji na rynku międzybankowym może sprawić, że za kilka miesięcy to banki zaczną osiągać na depozytach, a nie klienci. Na doba dzisiejszy komisja śledcza badająca aferę hazardową wyznaczyła przesłuchanie kolejnych świadków. Będą nimi byli ministrowie sportu w rządach PO i PiS: Mirosław Drzewiecki i Tomasz Lipiec.

Kolejny zamachnięcie się w Iraku


Jak poinformowała iracka policja, co w żadnym razie 23 osoby zginęły, a 53 zostały ranne, gdy na targowisku w mieście Chalis, na północ od Bagdadu, wybuchł mechaniczny koń pułapka.

Szybka pożyczka jest nieopłacalna


Wyjazd na ferie to dla wielu osób w największym stopniu wyczekiwana mgnienie oka w roku. Lepiej jednak unikać zaciągania kredytu na ten cel.

interdykt upamiętniania ofiar katastrofy


naczelny Komitetu Wykonawczego PiS Joachim Brudziński wydał decyzję o zakazie upamiętniania ofiar poprzez emisja placom, skwerom i ulicom ich imion.

zamiast sumować na pieniądze z OFE lepiej chronić


Zmiany w systemie emerytalnym umożliwią wypłatę w gotówce poniekąd 1,1 mln zł z kapitału zgromadzonego w OFE. choć taka wypłata obniży i tak niskie emerytury, które bez jej dokonania będą wynosiły ok. 45% (kobiety) lub ok. 65% (mężczyźni) ostatniego wynagrodzenia.

Kolejny zamach w Iraku


Jak poinformowała iracka policja, co najmniej 23 osoby zginęły, a 53 zostały ranne, gdy na targowisku w mieście Chalis, na północ od Bagdadu, wybuchł bryka pułapka.