"Kammelgate to kłamstwo"


- Afera "Kammelgate" jest od początku do końca medialnym wymysłem, nieporozumieniem i kłamstwem - zapewniał w programie "Kuba Wojewódzki Show" Tomasz Kammel. ekskluzywny prezenter telewizyjny stwierdził, że pracę w TVP stracił w wyniku spisku, a jego współpracowniczka życiowa z banku została zwolniona z ani ani innych powodów niż te, o które wytoczyła tok byłemu pracodawcy.

Jednym z bardziej interesujących rynków, który nie wrócił do normy po przetoczeniu się kryzysu finansowego jest targ kontraktów Credit Default Swap (CDS) na obligacje rządowe. Przyjrzyjmy się, co to za jarmark i jakie ciekawe informacje można na nim znaleźć. fortuna tysiąca najzamożniejszych Brytyjczyków powiększył się w ciągu minionego roku o 30 proc., do 333,5 mld funtów - podał tygodnik "Sunday Times". Po raz szósty z coś koło tego liderem rankingu jest Lakshmi Mittal, zamieszkały w Londynie indyjski panisko stalowy. inwentarz niesprzedanych towarów w USA wzrosły o 0,4 proc. mdm w listopadzie; w październiku wzrosły o 0,4 proc. po korekcie - poinformował w czwartek Departament Handlu w komunikacie.WIG20 tracił po otwarciu i znalazł się na poziomie najniższym od tygodnia. za pośrednictwem resztę sesji odrabiał straty, co wskazywałoby na siłę rynku, jeśli nie nader skromne obroty. mniej więcej milion złotych - taką karę ma zapłacić biznes deweloperska J.W. Construction. Grzywnę nałożył Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów za umowy z klientami. Deweloper zobowiązał się do usunięcia z umów niedozwolonych zapisów i podpisania z klientami aneksów. wprawdzie - blisko deklaracji - tego nie zrobił. profit netto grupy ING Banku Śląskiego w czwartym kwartale 2009 roku wyniósł 120,8 mln zł, w toku gdy rok wcześniej ekipa miała 128,9 mln zł straty netto - poinformował pula w komunikacie. profit banku okazał się poniżej oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 164 mln zł.

Lechistan Żegluga Morska, największy lokalny armator i jeden z największych w Europie, od lat statki kupuje nie w Polsce, natomiast w Chinach, ubolewa "Nasz Dziennik".

Sąd w Liechtensteinie przyznał 7,3 mln euro odszkodowania Niemcowi, który przy użyciu to, że trzymał pieniądze w tamtejszym banku, oszukiwał swój biuro podatkowy. Mężczyzna otrzymał odszkodowanie, bo zdaniem sądu, nie dostał szansy by przyznać się do przestępstwa. Kampanie marketingu szeptanego szturmem zdobyły krajowy targ reklamowy. Są jednak raz po raz częściej postrzegane jako nieetyczne i ryzykowne. Na czym polega oryginalny marketing szeptany i co dokonać aby nie zamienił się w marketing szemrany?

Wiceszef klubu PO Grzegorz Dolniak uważa, że minister finansów - informując o wzroście do 52,2 mld zł deficytu budżetowego w 2010 roku - racjonalnie ocenił możliwości budżetu. Dolniak zaznaczył jednocześnie, że - jeżeli audycja prywatyzacji okaże się sukcesem, a profit NBP będzie rzeczywisty - to niedobór będzie niższy niż ta prognoza. Od 15 do ponad 19 mld zł przypadkiem trwać Eureko, jeśli podejmie decyzję o wyjściu z PZU. 4-5 mld zł z dywidendy, a resztę ze sprzedaży akcji na giełdzie, jeśli dojdzie do upublicznienia spółki. Białoruś wprowadziła cła zaporowe dla eksporterów włókna szklanego z Polski, Niemiec i Chin. Rozporządzenie podpisane przez prezydenta Aleksandra Łukaszenkę zwalnia z ceł antydumpingowych rosyjskie firmy. Niezależni komentatorzy twierdzą, że to właśnie producenci z Rosji są największym zagrożeniem dla białoruskiego przedsiębiorstwa produkującego włókna szklane.wyobcowanie przedsiębiorców od konieczności ponoszenia kosztów podatku VAT w przypadku nieściągalnych wierzytelności zakłada projekt nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług, który powstał z inicjatywy sejmowej komisji "Przyjazne Państwo". idea ten pozytywnie oceniła Krajowa pokój Gospodarcza. Na rynku walutowym obserwujemy obecnie prawdziwą metamorfozę, gdyż uległa zachwianiu pewna prawidłowość, która była pewnym drogowskazem dla prognozowania toku wydarzeń. wokalizacja tutaj o wczorajszym umocnieniu europejskiej waluty względem dolara amerykańskiego. Kredytobiorcom, którzy za pomocą 20 lat regularnie spłacają długoterminowe kredyty mieszkaniowe, po tym okresie będą umorzone procent przy banków - zakłada poselski model nowelizacji ustawy z 1995 r. o pomocy państwa w spłacie niektórych kredytów mieszkaniowych.

Spokojnie po danych


Złoty nie zareagował faktycznie na dane z polskiej gospodarki, które o godzinie 10.00 podał GUS. Sprzedaż detaliczna wzrosła o 2,5 proc. w skali roku, na skroś tyle, ile prognozowaliśmy i mniej niż zakładał konsensus rynkowy (3,9 proc.).

przeczący raport o polskim operatorze


Kraj nad Wisłą Telefonia Cyfrowa (PTC), operator sieci Era i Heyah, ma na fuchę działający zarząd, audyt będący w i różne procedury - wynika z tajnego raportu, przygotowanego po największej części na podstawie wyników audytu i śledztw przeprowadzonych w PTC przez firmę PricewaterhouseCoopers, a informuje o tym "Puls Biznesu".

Sawicki: zryw zespół do monitorowania cen


Międzyresortowy zespół będzie wyjaśniał, dlaczego w sklepach drożeją artykuły spożywcze, podczas gdy ceny produktów rolnych spadają. Zbada także, w których sektorach rynku żywnościowego powstają największe zyski.

Fiskus też przypuszczalnie dać kredyt bez rozmiary


debet bez odsetek? Która instytucja finansowa poszła klientom aż tak ogromnie na rękę? Owym filantropem nie jest bank, a referat skarbowy, który ma taką "ofertę" dla małych firm stawiających zupa kroki w biznesie.

Światowe giełdy na minusach


Wczorajszą sesję giełdy na Wall Street zakończyły trzeci dwadzieścia cztery godziny z rzędu na minusach. Indeks Dow Jones spadł o 0,92 proc., S&P 500 o 0,89 proc., a technologiczny Nasdaq stracił 0,59 proc.