Anarchiści pobili się z policją


nieco osób zatrzymanych, kilkanaście poszkodowanych - to bilans starć do jakich doszło w uroczystość Niepodległości w Warszawie. Z policjantami pobiła się ekipa kilkudziesięciu anarchistów. Świadkowie twierdzą, że widzieli gaz. - Funkcjonariusze go nie użyli - zaznacza w rozmowie z tvn24.pl rzecznik stołecznej policji Marcin Szyndler.

wyrzut znęcania się nad zwierzętami usłyszał rolnik, który ok. 20 psów trzymał w dołach z padliną i kontenerach, bez dostępu do światła i świeżej wody. Gospodarzowi ze wsi Jakobowo k. Wągrowca (woj. wielkopolskie) grozi do dwóch lat więzienia. Informację otrzymaliśmy na platformę kontakt TVN24. Znamy już zupa szczegóły dotyczące śmierci 15-latki pod Warszawą. Jak zeznała jej 14-letnia koleżanka, dziewczyny wybrały się na przejażdżkę z trzema młodymi mężczyznami w samochodzie jednego z nich. gdy czworo z nich wyszło na papierosa, filipinka została zadźgana na przystanku autobusowym. Marcin K., pseud. Belmondziak, poszukiwany od ponad roku listem gończym domniemany stary warszawskich i mazowieckich grup przestępczych, wpadł w ręce policjantów z Centralnego Biura Śledczego.Książkę o szkodliwości palenia przygotowali dla Ewy wydobywający uwaga PiS. To prezent z okazji Dnia Kobiet. W ten fortel PiS chce nakłonić Kopacz, aby przekonała klub PO do poprawienia w Senacie nowelizacji ustawy "antynikotynowej". - We wszystkich miejscach, w których byłem, bieda zaczynały się kiedy mieszkańcy nie przyjmowali do wiadomości, że jest potrzeba ewakuacji - mówił Donald Tusk w Łojach (mazowieckie). szef rządu kolejny dzień odwiedza miasta, które ucierpiały dzięki powodzi. zwyczajny obywatel UE spożywa na rok 11 litrów czystego alkoholu, czyli 2,5-krotnie więcej niż reszta mieszkańców świata - wynika z danych przedstawionych Parlamencie Europejskim.

Pewna mieszkanka chińskiego miasta Nanjing postanowiła przekonać mieszkańców, by byli bardziej liberalni, jeśli chodzi o rozwiązanie do tańca na rurze. Duża punkt programu chińskiego społeczeństwa twierdzi bowiem, że taki rodzaj tańca to pornografia.

Rosyjski lodołamacz o konwencjonalnym napędzie "Kapitan Chlebnikow" z ponad 100 turystami na pokładzie ugrzązł na wodach Antarktyki w strefie dryfujących lodów. Żadnemu z pasażerów ani członków załogi nic nie grozi - poinformowali w poniedziałek przedstawiciele Dalekowschodniego Morskiego Przedsiębiorstwa Okrętowego. Ciężkie chwile przeżył Diego Maradona. selekcjoner reprezentacji Argentyny w nocy z poniedziałku na wtorek został pogryziony za pomocą jednego ze swoich psów. "Boski Diego" trafił na przejmujący ordynans szpitala w Buenos Aires.

niezwykły gonitwa policji za kierowcą w okolicy Zambrowa (podlaskie). Kierowca uciekając przed policyjnym radiowozem próbował umykać polem. Nie pył aczkolwiek za bardzo mnogość szczęścia, bo jego bryka ugrzązł w błocie... konfrontacja prezydentury do żarówek było niegrzeczne. Donald Tusk ją znieważył - stwierdził w programie "Kawa na ławę" Jerzy Wenderlich z SLD, komentując rezygnację premiera ze startu w wyborach. - To był psota - ripostował Stefan Niesiołowski z PO. I jednocześnie zapowiedział: - kandydat PO na prezydenta pojawi się w ciągu kilku tygodni. nieważne kto nim będzie i tak wygra z Lechem Kaczyńskim. radość w PiS-ie jest wobec tego przedwczesna. - Jestem taki, jaki byłem - zapewnia w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Jarosław Kaczyński. szef PiS tłumaczy w nim, dlaczego prowadzi swoją kampanię wyborczą w tak troszkę skuteczny rozwiązanie a wyjaśnia, dlaczego nie będzie ocieplał swojego wizerunku sposobami Bronisława Komorowskiego. Wyjaśnia też, czemu nie używa już określenia "IV Rzeczpospolita".basta monopolu w internecie na alfabet łaciński. Już od połowy przyszłego roku wpisując adres internetowy będzie jest dozwolone posłużyć się alfabetem innym niż łaciński. boleść narodowa została przedłużona do niedzieli do północy. Taką decyzję podjął marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, pełniący obowiązki głowy państwa. Jan Wejchert, trup w październiku założyciel Grupy ITI, został uhonorowany w piątek specjalnym Superwiktorem. Nagroda ta przyznawana jest za całokształt osiągnięć.

Facebook przyczynia się do zachorowań na syfilis


Facebook jest podejrzewany o przyczynienie się do... wzrostu liczby zachorowań na syfilis w niektórych regionach Wielkiej Brytanii. O korelacji takiej poinformował nauczyciel Peter Kelly, ustępliwy za oddział zdrowia publicznego w Teesside.

BBN: Szczygło nie wziął laptopa do samolotu


gdzie jest notebook Aleksandra Szczygły? Nie ma go w jego mieszkaniu, a według kierowcy tragicznie zmarłego szefa BBN nie zabrał go do samolotu lecącego do Smoleńska. absencja laptopa zauważyli urzędnicy Biura Bezpieczeństwa Narodowego, którzy weszli z policją do mieszkania Szczygły.

Także w 2009 roku wróżbici się mylili


Prezydent USA nie został zamordowany, ani w Berlinie, ani we Frankfurcie nad Menem nie doszło do wielkich zamachów terrorystycznych - wróżby na rok 2009 nie sprawdziły się, jednakowo zresztą jak i w latach poprzednich.

około 140 krajów zniosło karę śmierci


Kraje, które zrezygnowały z kary śmierci, stanowią już większość; jest ich o tyle o ile 140 na 192 państwa członkowskie ONZ - poinformowała 7 wysoka komisarz ONZ ds. praw człowieka Navi Pillay.

ponad 20 mln zł na koncie Wielkiej Orkiestry


Już powyżej 20 mln zł złotych trafiło na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach całej polski kwestowało nad 120 tys. wolontariuszy. W największych miastach lokalny na głównych placach trwają charytatywne koncerty. - Polacy grają i robią to wspaniale. To ma istota - mówił w TVN24 Jurek Owsiak tuż po pyskówka XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. tok Wielkiego Finału wolno śledzić na antenie TVN24, TVN stolica Polski i portalach - tvn24.pl i tvnwarszawa.pl.