W. Brytania: policjanci dostaną instrukcje obsługi rowerów


rower musi być dla brytyjskich policjantów urządzeniem niełatwym do opanowania, gdyż komendanci policji zdecydowali się wydać ogromnie obszerną i wybitnie szczegółową instrukcję korzystania z tych pojazdów.

Pakistańscy talibowie nie mogą zgadywać się spokojni. Tamtejsza armia rozpoczęła tylko operacje lądową przeciw bojownikom w południowym Waziristanie. Gwałtowną krytykę ze strony nadawców prywatnych ściągnęła na siebie publiczna belgijska stacja radiowo-telewizyjna RTBF za zapowiedzi rozwoju darmowej oferty w internecie. Komercyjne czwarta władza boją się nieuczciwej konkurencji na kluczowym dla ich przyszłości rynku cyfrowym. Wpływ kryzysu finansowego w Europie na gospodarkę USA nie będzie znaczny, pod warunkiem że rynki finansowe w przyszłości będą się stabilizowały - przewiduje zwierzchnik Rezerwy Federalnej Ben Bernanke.Hiszpania przyjmie pięciu więźniów z Guantanamo. To modyfikacja w porównaniu wcześniejszymi informacjami. W zeszłym miesiącu podano, że do tego kraju przyjedzie dwóch osadzonych w amerykańskim więzieniu na Kubie. - Nareszcie. Ale zamiast dwóch, mogłem sfotografować trzy bramki - powiedział Marcin Mięciel po wygranym przy użyciu Legię meczu z Koroną (5:2). To zupa jego gole w lidze po powrocie z zagranicy. Ponad 22 tysiące osób poszukują członków swoich rodzin po trzęsieniu ziemi na Haiti za pośrednictwem okolica internetowej Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża (MKCK), a 1 500 zawiadomiło, że są bezpieczne - poinformowały źródła w MKCK.

dziewiczy snajper AS Roma, Adriano po powrocie do Serie A nie zamierza się lenić. Brazylijczyk zapowiada, że już rychło rozpoczyna ciężkie treningi, aby wrócić do swojej szczytowej formy.

pierwszy i na razie jedyny w Bułgarii bieg w sprawie dotyczącej przestępczości zorganizowanej zakończył się w poniedziałek wyrokami uniewinniającymi głównych oskarżonych - poinformowało nadajnik publiczne. Prokuratura żądała dla nich 22 lata więzienia. Piłkarska przedstawicielstwo Serbii zanim wylotem do RPA na mistrzostwa świata, w poniedziałek wzięła część w sesji fotograficznej. agregat pozował na tle kościoła St. Sava Christian Orthodox Church w Belgradzie.

dyrektor MSWiA Jerzy Miller przyjechał z niespodziewaną wizytą do Moskwy - poinformował korespondent Faktów TVN Andrzej Zaucha. Minister otrzymał najprawdopodobniej nowe dokumenty ws. katastrofy w Smoleńsku. W rosyjskiej stolicy był także pryncypał Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk Krzysztof Parulski. Do 20 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych powodzi, które nawiedziły południowo-wschodnią Francję - poinformowała prefektura departamentu Var. Australijczyk Kali Meehan będzie pierwszym przeciwnikiem Uzbeka Rusłana Czagajewa po jego jedenastomiesięcznym rozbracie z boksem. potyczka odbędzie się 22 maja w Rostocku.Istnieje możliwość, że odbędzie się wszelako bój w kategorii junior ciężkiej 42-letniego Wojciecha Bartnika z 20-letnim Arturem Szpilką podczas sobotniej gali bokserskiej w Łodzi. “Bóg Starego Testamentu jest najbardziej nieprzyjemną postacią w literaturze czy chędożyć buddystów – takie stwierdzenia od 1 stycznia w Irlandii karane są grzywną 25 tysięcy euro. Miejscowi ateiści uważają, że nowe prawo jest głupie i niebezpieczne i rzucają mu wyzwanie: na swojej stronie umieścili 25 antyreligijnych cytatów. To już pewne! 29 maja na stadionie Veltins estrada w Gelsenkirchen Witalij Kliczko będzie bronił tytułu mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC, a jego przeciwnikiem będzie Polak Albert Sosnowski!

Kontuzja Uli Radwańskiej, wróci na kort dopiero w marcu


Urszula Radwańska nie wystąpi w spotkaniu Lechistan - Belgia w ramach pierwszej rundy rozgrywek o Fed Cup w Grupie Światowej II, które w dniach 6-7 lutego zostanie rozegrane w Bydgoszczy. Powodem absencji 19-letniej tenisistki z Krakowa jest kontuzja kręgosłupa.

Steinbach zapowiada publikację o nazistach z BdV


niemiecki Związek Wypędzonych (BdV) jeszcze w tym roku opublikuje rzetelne opracowanie na sprawa nazistowskiej przeszłości pierwszych działaczy tej organizacji - poinformowała szefowa BdV Erika Steinbach.

21 zabitych w wybuchu w Peszawarze


Co w żadnym wypadku 21 osób zginęło w poniedziałek w wybuchu bomby w Peszawarze na północy Pakistanu - poinformowały pakistańskie źródła rządowe.

Znaleziono dwa palce i ząb wielkiego astronoma


Dwa palce i ząb, usunięte ze zwłok Galileusza we florenckiej bazylice w XVIII wieku, zostały odnalezione - poinformowało Muzeum Historii Nauki we Florencji.

Federacja Rosyjska atakuje Sikorskiego; "to karły u nogawki"


rzecznik Rosji w pobliżu NATO Dmitrij Rogozin zaatakował ministra spraw zagranicznych krajowy Radosława Sikorskiego za krytykę niedawnych manewrów rosyjsko-białoruskich.