W. Brytania: policjanci dostaną instrukcje obsługi rowerów


bicykl musi być dla brytyjskich policjantów urządzeniem niełatwym do opanowania, jako że komendanci policji zdecydowali się wydać ogromnie obszerną i bardzo szczegółową instrukcję korzystania z tych pojazdów.

W Stanach Zjednoczonych odnaleziono uprowadzoną 11 lat temu Jaycee Lee Dugard. Jej porywacze trafili do aresztu w Kalifornii – informuje komplet naczyń stołowych ABCNews.com nie całkiem 18-letnia Amerykanka Melanie Oudin sprawiła kolejną niespodziankę w tegorocznym US Open (pula nagród 21,6 mln dolarów). W trzeciej rundzie ostatniego w tym roku wielkoszlemowego turnieju tenisowego w Nowym Jorku pokonała byłą liderkę światowego rankingu, Rosjankę Marię Szarapową (nr 29.) 3:6, 6:4, 7:5. 11 rzadkich tygrysów syberyjskich trzymanych w ciasnych klatkach i karmionych tylko kośćmi kurcząt zdechło z powodu niedożywienia w zadłużonym zoo w północno-wschodnich Chinach - poinformowały w piątek chińskie media państwowe.niemczyzna klub piłkarski VfL Bochum mianował we wtorek byłego napastnika Bundesligi, 37-letniego Heiko Herrlicha na funkcja nowego trenera klubu. Herrlich zastąpi tymczasowego szkoleniowca Franka Heinemanna. Herrlich rozwiązał kontrakt z niemiecką federacją piłkarską (DFB) jak trener reprezentacji Szwab do lat 19. skandal pedofilski w niemieckich szkołach katolickich "przybrał rozmiary, jakich nie moglibyśmy się chociażby domyślać", powiedziała adwokat, która prowadzi wewnętrzne eksperymentowanie w sprawie molestowania w szkołach prowadzonych z wykorzystaniem zakon jezuitów. Wojciech Łobodziński jest zbulwersowany dzisiejszą publikacją na jego myśl w noga News. "Będę domagał się sprostowania również w noga nowina jak i wszystkich portalach internetowych, w których ukazał się ten bezczelny materiał. Jest nad trzydzieści osób, które mogą potwierdzić, że tego dnia byłem w hotelu" - przekonywał zawodnik Wisły na jej serwisie internetowym.

Czekaliśmy długo, aż choćby jeden Polak w tym sezonie zostanie wyróżniony w liczącej się lidze i w końcu się doczekaliśmy! Francuzji uznali za piłkarza października Ireneusza Jelenia! Irek, chapeau bas (czapki z głów)!

Do 617 wzrosła w czwartek liczba ofiar śmiertelnych silnego trzęsienia ziemi w prowincji Qinghai na Wyżynie Tybetańskiej w północno-zachodnich Chinach. Szacuje się, że pod gruzami pogrzebanych jest non stop ponad 300 osób - informuje państwowa agencja Xinhua. Króla Pop nie ma już wśród żywych, ale wierni fani w różnych zakątkach globu o nim nie zapomnieli. W największych miastach Świata wielbiciele Michaela Jacksona spotkali się by celebrować 51. rocznicę urodzin swojego idola.

dzięki wpływom z praw marketingowych i telewizyjnych piłkarska liga Mistrzów przyniesie w tym sezonie 1,09 miliarda euro zysku (1,55 mld dolarów). To o 33 odsetek więcej niż w poprzednim sezonie. Rekordowa wielkość zostanie pocięty pośrodku UEFA i kluby uczestniczące w rozgrywkach. Łotewski trener Karlis Muiznieks będzie szkoleniowcem koszykarskiego zespołu Trefla Sopot. Muiznieks był m.in. trenerem męskiej reprezentacji Łotwy - poinformował sopocki klub. Jak donosi angielszczyzna "Daily Star" szykuje się przewożenie na linii Chelsea - Manchester United. pomoc "The Blues" Joe Cole najprawdopodobniej latem zmieni barwy klubowe i za bezowocnie przeniesie się na Old Trafford.To przypuszczalnie być kolejny chód w drodze do odnalezienia cenny do ludzkiej długowieczności. Naukowcy, którzy przebadali słynących z długowieczności Żydów Aszkenazyjskich, dowiedli, że istnieje czysty przymierze pomiędzy długim życiem, a dziedziczeniem nadpobudliwej wersji enzymu chroniącego komórki nim starzeniem się. Polskie boiska zasypał śnieg, a nas zasypały dziesiątki pięknych styczniowych goli. Po długich namysłach zdecydowaliśmy się wyselekcjonować "parszywą dwunastkę" najpiękniejszych bramek pierwszego miesiąca 2010 roku. W zestawieniu jak zwykle znalazły się gwiazdy futbolu, do których dokooptowaliśmy piłkarzy z egzotycznych zakątków świata. Miłego oglądania! Nosorożce, które są wśród najbardziej zagrożonych zwierząt, w chińskich rezerwatach przyrody hodowane są dla rogów, sugeruje międzynarodowy doniesienie – informuje The Sunday Times.

Kolejni oficerowie oskarżeni


Turecki sąd oskarżył kolejnych 11 oficerów o frakcja w spisku mającym na celu obalenie rządu, zwiększając tym samym liczbę oskarżonych do 31.

Ahmadineżad wystąpił o głos zaufania dla swego rządu


Prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad przedstawił w niedzielę w parlamencie swój nowy rząd i wystąpił o głosowanie zaufania dla gabinetu, którego skład - według jego słów - ma zapewnić ożywienie gospodarki narodowej. Głosowanie nad wotum zaufania odbędzie się w środę, po trzydniowej debacie.

WTA Paryż: wygrana Dementiewej


Rosjanka Jelena Dementiewa pokonała Czeszkę Lucie Safarovą 6-7 (5-7), 6-1, 6-4 w finale halowego turnieju tenisowego WTA Tour na twardych kortach w Paryżu (pula nagród 700 tys. dolarów).

"Allah" w zamian "Boga" - nowa edycja Biblii


Władze Malezji skonfiskowały w ostatnich miesiącach ponad 15 tysięcy egzemplarzy Biblii importowanej z Indonezji, ponieważ słowo "Bóg" zastąpiono w nich słowem "Allah", a takie tłumaczenie jest zakazane w tym w większości muzułmańskim kraju.

Polonia wygrała z Odrą w sparingu


Polonia Bytom pokonała w sparingu Odrę Wodzisław 3:1 (1:1).