przewodnik dłużny katastrofy. 2 lata w zawieszeniu


Dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat - taki wyrok usłyszał major Marcin G. za spowodowanie katastrofy śmigłowca MI-24 w lutym tego roku. Zginęła w nim jedna osoba, a major G. i jeszcze jeden członek męski załogi zostali ranni.

Naciągnął Kancelarię Sejmu na tysiące zł - w tym momencie musi oddać pieniądze. Wyrokiem warszawskiego sądu, były poseł PiS Tomasz Markowski ma przekazać Kancelarii 138 tys. zł razem z odsetkami za nienależnie pobrane ryczałty na kwatera w Warszawie dla parlamentarzystów zza stolicy. Od dzień dzisiejszy inwestorzy instytucjonalni mogą rejestrować się na akcje Tauronu. Zapisy te potrwają do czwartku. Wciąż nie rozumie się samo przez się jaką cenę za akcje energetycznego giganta wyznaczy ministerium skarbu. Ostateczną decyzję poznamy dziś. Jak donosi "Rzeczpospolita" będzie to ok. 57 groszy za walor. Trzęsienie ziemi w Kanadzie, w rejonie na północ od Ottawy - poinformowały amerykańskie służby sejsmologiczne (USGS). Wstrząsy miały 5,5 stopni w skali Richtera. Trzęsienie było niemniej odczuwalne w wielu innych miastach kraju.Nie ma mocnych na agregat Orlando Magic w tegorocznych play off. Wicemistrzowie NBA wygrali czwarty widowisko sportowe w rywalizacji z Atlantą Hawks 98:84 i pewnie awansowali do finału Konferencji Wschodniej. Ósmym zwycięstwem z coś koło tego potwierdzili swoje plany na przyszłość do mistrzowskiego tytułu. Na Zachodzie pewne gry w finale jest już LA Lakers. Aktualni mistrzowie pokonali Utah muzyka jazzowa 111:96. ponad 50 marynarzy uratowano z południowokoreańskiego okrętu wojennego, jaki zatonął w pobliżu granicy morskiej z Koreą Połnocną. Według agencji Yonhap, zginęło co najmniej parę osób. Na pokładzie było 104 marynarzy. Seul podejrzewa przypływ torpedowy Phenianu. Do incydentu doszło w pobliżu wyspy Baengnyeong. szczebel powinno oceniać się nie po tym, jakie podejmuje działania, ale po tym, jakie osiąga efekty - przekonywał w Sejmie członek rządu finansów Jacek Rostowski. A efekty 2,5 roku rządów Donalda Tuska to - jego zdaniem - "wielki sukces" naszej gospodarki.

niezadługo na wartościowy Mazowsza wyjadą radiowozy zaopatrzone w foteliki dla dzieci. Dzięki nim, maluchy przewożone z wykorzystaniem funkcjonariuszy będą bezpieczniejsze. Władze zaznaczają: - Chcielibyśmy, aby poprzedni wykorzystywane jak najrzadziej.

"Fakt": Wśród posłów Prawa i Sprawiedliwości, których opinie cytuje gazeta, panuje pełna zgoda: Jarosław Kaczyński powinien wystartować w wyborach. W San Bernardino w Kalifornii (zachodnie plaża USA) napastnik otworzył w restauracji zapał do rodziny swojej pasierbicy, zabijając dwie osoby, w tym 8-letnie milusiński - poinformowały lokalne władze.

Pióra dinozaurów charakteryzowały się dużą różnorodnością. Najnowsze odkrycie dowodzi, że zmieniały się w zależności od wieku zwierzęcia - informują naukowcy na łamach najnowszego numeru tygodnika "Nature". Wisła przerwała w niedzielę rano wał przeciwpowodziowy w miejscowości Świniary w gminie Słubice (powiat płocki). Ewakuowanych jest ok. 4 tys. ludzi, ale najgorszy harmonogram przewiduje ewakuację poniekąd ponad 10 tys. ludzi. chociażby kilkunastu napadów na niewielkie placówki bankowe w Rybniku, Rudzie Śląskiej i Zabrzu mógł dopuścić się w ciągu minionych siedmiu miesięcy 26-latek z Czerwionki-Leszczyn na Śląsku. W piątek w porze wieczoru bandytę obezwładnili i przekazali policji klienci banku w Zabrzu, dokąd dokonał kolejnego napadu.Czwartek jest ostatnim dniem prawyborów prezydenckich w PO. Platforma liczy, że obecność w głosowaniu dojdzie do 50 proc. Prawybory kosztowały PO około pół miliona zł. Hanna Gronkiewicz-Waltz, przełożona komisji prawyborczej, wydawała się rozgoryczona niską frekwencją mówiąc o prawyborach w TVN24. Koniec z badaniem stanu technicznego sprowadzanych z zagranicy samochodów. Kraj nad Wisłą złagodziła przepisy, bo tak chciała komitet Europejska. Czy w tym momencie zaleje nas fala gratów? W środę Wiktor Janukowycz i Dmitrij Miedwiediew podpisali umowę przedłużającą stacjonowanie Floty Czarnomorskiej w Sewastopolu. jednak już dzień później Ukraiński prezydent zapowiedział, że chce w tej sprawie zorganizować ogólnonarodowe referendum. kiedy i jak ma do niego dojść? Nie wiadomo, albowiem na Ukrainie nie ma prawa umożliwiającego przeprowadzanie referendów.

kandydat do biuro kadr stracił głowę dla miss


Przymierzany do reprezentacji polski Sebastian Boenisch wciąż leczy kontuzję. odrodzenie się do zdrowia urodzonemu w Gliwicach graczowi Werderu Brema umila chociaż piękność rodem z Bałkanów - Tatjana Batinić. 24-letnia blondynka, która posiada chorwacki paszport, urodziła się w Austrii i jednakowo jak Boenisch bajecznie włada niemieckim.

Kasjer ukradł pół miliona z lokat klientów


niejako pół miliona złotych ukradł z założonych za pomocą klientów lokat nieuczciwy kasjer banku z Mysłowic. 27-latek został aresztowany. Grozi mu 10 lat więzienia.

Brutal i płeć piękna Walewska się chwieją


Kosmetyczna spółka Kolastyna, fabrykant m.in. wód toaletowych brutal i płeć nadobna Walewska, może dać nura z rynku. biznes ma poważne problemy i złożyła wniosek o upadłość układową. Ta informacja tak zaskoczyła rynek, że na giełdzie akcje Kolastyny potaniały w czwartek nieomal o 24 proc. Sprawę bada KNF.

Wiceszef MSWiA podał się do dymisji


Antoni Podolski, jeden z najbliższych współpracowników Grzegorza Schetyny ustępuje ze stanowiska - informuje "Dziennik". Od stycznia ubiegłego roku Podolski był podsekretarzem stanu w ministerstwie spraw wewnętrznych. Podolski w rozmowie z tvn24.pl potwierdził informację o dymisji.

Sąd przyszedł do arcybiskupa


Arcybiskup Tadeusz Gocłowski jest przesłuchiwany w charakterze obserwator w procesie dotyczącym afery finansowej w kościelnym wydawnictwie Stella Maris. Przesłuchanie odbywa się jednak nie w sądzie, a na terenie gdańskiej kurii biskupiej.