Wałęsa vs. Kaczyński poprzednio sądem


Już we wtorek rozpocznie się bieg między byłym a obecnym prezydentem. Lech Wałęsa żąda od Lecha Kaczyńskiego by wycofał się ze słów, w których przedstawił go jako agenta SB o kryptonimie Bolek. Wałęsa domaga się oraz wpłaty 100 tys. zł zadośćuczynienia. Na razie brak reakcji Pałacu na pozew.

"Gość Niedzielny" ma wytłumaczyć się Alicję Tysiąc i odpłacić się jej zadośćuczynienie - orzekł w piątek Sąd Apelacyjny w Katowicach. We wrześniu sąd pierwszej instancji zasądził przeprosiny tudzież 30 tys. zł za naruszenie dóbr osobistych kobiety, ale tamten decyzja rzymskokatolicki tygodnik uznał za "rażąco niesprawiedliwy" i odwołał się od niego. Mieszkańcy pewnej wioski w stanie Indiana przyznali tegoroczny tytuł "Wioskowej Idiotki" pewnej kobiecie, która chwilę po obfitym spryskaniu włosów lakierem zapaliła papierosa i stanęła w płomieniach. To ona zadała jedyne trudne eksperymentowanie w debacie Komorowski-Sikorski, a aczkolwiek zapamiętano z niej głównie jej nogi. – Seksizm w polityce? Zdarza się. Jest nieprzyjemny. Ale ja nie potrzebuję nikomu nic udowadniać – przekonywała Joanna Mucha w "Piaskiem po oczach" w TVN24.Marcy Kaptur, demokratka z Ohio, jedna z najbardziej wpływowych kobiet w amerykańskiej Izbie Reprezentantów, w rozmowie z "Polską" skrytykowała administrację Baracka Obamy. Podkreśliła, że podczas obchodów 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte w Gdańsku winien być bieżący prezydent USA. Jeden rzutowanie Niemca Roberta Hartinga zdecydował o mistrzostwie świata w rzucie dyskiem! Niemiec w ostatniej serii uzyskał 69,43 m i wyprzedził Piotra Małachowskiego, który skończył z rekordem krajowy - 69,15. To już szósty medal polski w Berlinie. Gdy akademicy z Uniwersytetu Cornella prześledzili na 52 obrazach namalowanych w ciągu tysiąca ubiegłych lat siła porcji i talerzy używanych za pośrednictwem Chrystusa i apostołów w trakcie Ostatniej Wieczerzy, okazało się, że wzrastały one z momentalnie czasu (International Journal of Obesity).

drzemka w ciągu dnia poprawia zdolność do zapamiętywania nowych faktów - twierdzą psycholodzy.

inwencja kibiców walczących z PZPN-em nie zna granic. W Gorzowie Wielkopolskim zrzeszenie "Młodzi dla Gorzowa" zorganizowała happening pod tytułem "Piłką w PZPN-owski beton". Na środowy spotkanie ze Słowacją fani skupieni około akcji "Koniec PZPN" zapowiedzieli inne niespodzianki. Choć trudno wyobrazić sobie przedszkolaka cierpiącego na depresję, objawy tej choroby dotykają już u dzieci poniżej szóstego roku życia. Na łamach pisma "Current Directions in Psychological Science" naukowcy z USA zwracają uwagę na opatrywanie sygnaturą wczesnego rozpoznania pierwszych symptomów.

Do Brukseli premier Donald Tusk i wicepremier Waldemar Pawlak polecą osobno. To konsekwencja katastrofy smoleńskiej - powiedział w "Kropce nad i" rzecznik rządu Paweł Graś. 840 osób w jednym samolocie?! Wydaje się niemożliwe, ale jednak. Airbus A380 tylko w wersji na 840 osób zademonstrowany na targach Air Show w Dubaju od razu znalazł nabywcę. Dwa takie samoloty kupiły francuskie linie Air Austral. chata firmy mieści się na wyspie Reunion, wobec tego A380 będą latać na trasie Paryż - Saint-Denis. Tragiczny finał domowych niedzielnych zabaw. telepatrzydło spadł na 3-letniego chłopca. potomek zmarło.Amerykańscy kongresmani raz za razem częściej nocują w swoich biurach, oszczędzając w ten wybieg wydatki na zakwaterowanie - pisze w środę gazeta "Chicago Tribune". Mariusz Pudzianowski to prawdziwy twardziel. Nie dość, że jest najsilniejszym człowiekiem świata i walczy w MMA, to do tego.... podczas ostatniej walki przeciwko Timowi Sylvii walczył ze złamaną nogą. Już wcześniej zapewniał, że "tanio skóry nie sprzeda"... Ale kontuzja była chyba już za bardzo droga. To bez ryzyka za pomocą nią przegrał. Skoczek spadochronowy cudem przeżył bagno z wysokości ponad 3 km, po tym jak nie otworzył się jego spadochron - informuje telegraph.co.uk.

Rosjanie zauważyli wydźwięk Kaczyńskiego


przemówienie Jarosława Kaczyńskiego skierowane do Rosjan, nie przeszło bez echa w Moskwie. przywódca Prawa i Sprawiedliwości w opublikowanym w serwisie YouTube wystąpieniu podziękował za barki i życzliwość po katastrofie w Smoleńsku.

Pomóżcie gospodarce, pijcie więcej kawy


Władze Tanzanii wzywają ludzie do wniesienia wkładu w stymulowanie gospodarki kraju. Tanzańczycy powinni w tym celu ... zdublować w ciągu najbliższych pięciu lat ilość wypijanej kawy.

opas uciekł z cyrku w Zurychu


Z najstarszego i największego szwajcarskiego cyrku Knie w poniedziałek uciekł słoń. Na oczach zdziwionych mieszkańców Zurychu dzięki parę godzin bydlę przechadzało się głównymi ulicami miasta - poinformowała w poniedziałek szwajcarska policja.

28 cm od stanu krytycznego


Aktualna sprawa powodziowa w stolicy:

Łukaszenko odpowiada Kaczyńskiemu


W ubiegłym tygodniu prezydent Lech Kaczyński napisał do prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki list, w którym poruszył idea represji poniżej Polaków na Białorusi. Łukaszanko odpisał.