Tobey Maguire nie zagra w "Hobbicie"


Tobey Maguire zaprzecza plotkom, jakoby pył wcielić się w rolę Bilbo Bagginsa w powstającej właśnie ekranizacji "Hobbita" - poinformował "Hollywood Reporter".

Największe gwiazdy tegorocznej edycji festiwalu Colours of Ostrava, który odbędzie się w dniach od 15 do 18 lipca w zielonym sercu morawsko-śląskiej metropolii, to The Cranberries, Iggy Pop i jego The Stooges oraz fryzura afro Celt Sound System. Roland Emmerich, reżyser "Dnia niepodległości" ma kłopot z nakręceniem kolejnej części hitu z 1996 roku, bo nie wyobraża sobie jej bez Willa Smitha, a atelier Fox nie chce zaangażować aż tak drogiego aktora. Nowa krążek "Necropolis", odmieniony skład, poniekąd 150 zagranych koncertów - olsztyński Vader podsumowuje rok 2009.The Edge nie lubi grać z innymi gitarzystami. Kristen Stewart oświadczyła, że z chęcią przyjmie rolę w drugiej części filmu "Wanted. Ścigani", jeśli na to samo sequel będzie równie dobry, jak oryginał. Marcin Mroziński, własny orędownik na konkursie Eurowizji pył już dwa próby przedtem występem w Oslo. Jak donosi członek stowarzyszenia polskich fanów Eurowizji, Polak zachwycił obserwatorów.

Gruzińsko-angielska wokalistka Katie Melua wróciła z albumem "The House" na 1. punkt zestawienia najlepiej sprzedających się płyt w Polsce, wyprzedzając dwóch raperów: DonGURALesko i Tede.

W ramach cyklu "Kulturalna Środa" 28 października o godz. 18., gościem Traffic Clubu w Warszawie (ul. Bracka 25) będzie Andrzej Sapkowski. wywiad prowadzi Paweł Leszczyński. nic bardziej błędnego w INTERIA.PL możecie już dojrzeć clip do "najbardziej leniwej piosenki pod słońcem". Chodzi o dzieło "Lazy Day" duetu Plastic.

Założycielka grupy Pussycat Dolls zdementowała pogłoski o rozpadzie zespołu. W miniony koniec tygodnia odbyły się pierwsze koncerty na trasie "20 Absolutely Wired Years" będącej podsumowaniem kariery Acid Drinkers. na przestrzeni występów w Poznaniu i Krakowie wystąpi dwóch specjalnych gości. Mel Brooks przygotowuje musical na podstawie kultowej komedii "Płonące siodła".Kto nie chciałby dysponować takiego przyjaciela jak Adam Sandler? Pomoże kumplowi w biedzie, dzieciom da konsole do gier, a żonę wyręczy w obowiązkach. Oto prawdziwy anioł! 28 maja w krakowskim klubie Studio wystąpi formacja New Life'm, grająca muzykę chrześcijańską. Ridley Scott ujawnił, że pracuje nad dwuczęściowym prequelem jednego ze swych najgłośniejszych filmów - "Obcy - 8 pasażer Nostromo" z 1979 roku.

Woody Allen w La Fenice


Woody Allen zainauguruje 30 marca w Wenecji tegoroczne tournĂŠe swojego zespołu New Orleans jazz Band, w którym gra na klarnecie.

Danny Elfman porzucił wilkołaka


Danny Elfman nie napisze muzyki do nowej wersji horroru "Wilkołak".

Marcin Dorociński w "Co za tydzień"


Na ekranach kin można oglądać Marcina Dorocińskiego w "Rewersie", a w niedzielę, 22 listopada, będzie go można zobaczyć w programie "Co za tydzień". I to w nietypowej roli. Dorociński jest bowiem jednym z kilkunastu aktorów, którzy użyczyli swojego wizerunku do kalendarza "Dżentelmeni", natomiast wzięli udział w nagraniu towarzyszącej mu płyty "2010 muzyka z serca".

Wyreżyseruje "Wichrowe wzgórza"


Brytyjska reżyserka Andrea Arnold ("Red road", "Fish tank") nakręci własną wersję "Wichrowych wzgórz" Emily BrontĂŤ. Z realizacji adaptacji zrezygnował Peter Webber ("Dziewczyna z perłą").

"Wiadomości" nie dla dzieci


orędownik praw dziecka Marek Michalak, zaalarmowany listami rodziców, zwrócił się do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie drastycznych spotów reklamujących "Wiadomości" - czytamy na łamach portalu Press.pl.