Tobey Maguire nie zagra w "Hobbicie"


Tobey Maguire zaprzecza plotkom, jakoby miał wbudować się w rolę Bilbo Bagginsa w powstającej dopiero co ekranizacji "Hobbita" - poinformował "Hollywood Reporter".

rozjuszenie tanga, muzyka, taniec, śpiew i utwór poetycki - to wszystko na koncercie walentynkowym w Filharmonii Częstochowskiej, który - oczywiście - odbędzie się 14 lutego. Gwiazdą koncertu będzie Anna Dereszowska. histrion chętnie zapuści włosy i rozjaśni je, aby móc zagrać katana Cobaina w planowanym filmie. dotychczasowy prowadzący zespołu Dire Straits w przyszłym roku wystąpi we Wrocławiu.nim godziną 13 w Balicach wylądował pierwszy z dwóch zaplanowanych prywatnych samolotów z Pragi. W jednym z nich miała być "królowa popu". W stanowym Sądzie Najwyższym Kalifornii odbędzie się w środę po południu (o północy czasu polskiego) przesłuchanie w sprawie Romana Polańskiego oskarżonego o seks z nieletnią nad 30 lat temu. Celem przesłuchania ma być przedyskutowanie dalszych kroków prawnych. W związku z plagą podróbek ubrań marki "JP" należącej do członków zespołu biznes (Bosskiego i Tadka), raperzy napisali list do fanów.

Już po raz ósmy odbędzie się przegląd etiud i filmów krótkometrażowych "Łodzią po Wiśle". 9 i 10 kwietnia w warszawskim kinie kultura zaprezentowane zostaną najnowsze osiągnięcia studentów z Łódzkiej Szkoły Filmowej.

Joaquin Phoenix broni węży, jaszczurek, aligatorów i innych egzotycznych zwierząt, które są krzywdzone w miano mody na ekskluzywne, skórzane dodatki. Amerykański człowiek teatru wziął część w kampanii PETA, która ma odwrócić bestialstwo poniżej tych zwierząt. Judd Apatow zdradził w wywiadzie dla MTV, że będzie producentem nowej zwariowanej komedii.

W polskim box offisie nastąpiła poprawka na szczycie. Po poniekąd dwóch miesiącach dominacji "Avatara", na pierwszym miejscu pojawił się nieznany film. To polska komedia - "Randka w ciemno"! W ostatnim tygodniu stycznia swoje dziesięciolecie obchodzić będzie krakowska powstawanie Thy Disease, która odbywa właśnie trasę po Polsce w ramach "Creative Act Of Music Tour 2010". W najbliższą niedzielę da jubileuszowy show w rodzinnym mieście. Gwiazdą tegorocznego finału meczu futbolu amerykańskiego świetnie Bowl będzie brytyjska ekipa rockowa The Who. Przeciwko tej decyzji protestują członkowie organizacji dbającej o prawa wykorzystywanych dzieci.Po dwutygodniowej przerwie w zdjęciach, w połowie czerwca myśl filmu "Wygrany. The Winner" w reżyserii Wiesława Saniewskiego z Pawłem Szajdą i Januszem Gajosem w rolach głównych, przeniósł się do Chicago. Apocalyptica jeszcze raz w Polsce! Mistrzowie łączenia metalu i muzyki poważnej wystąpią 22 października w poznańskim Eskulapie i 25 października w warszawskiej Stodole. Joseph Gordon-Levitt zagra główne role w filmach "Premium Rush" zaś "Looper".

Kanye West: cieszę się z powrotu do studia


Kanye West szykuje dziewiczy album. Muzyk zdradził swe plany za pośrednictwem bloga.

Nowe piosenki Arctic Monkeys


22 marca ukaże się nieznany singel Arctic Monkeys, "My Propeller". W zestawie znajdą się niepublikowane dotąd utwory Anglików.

Bonnie Prince Billy, Naim, Tiersen, Elliott składają hołd Coil


"Najbardziej nieprzeciętna, piękna i poruszająca reinterpretacja Coil jaką ilekroć słyszałem" - mówi o płycie projektu This Immortal Coil, Peter Christopherson z Coil. W nagraniu krążka w hołdzie jego zespołowi wzięli udział m.in.: Yaël Naim, Yann Tiersen, Matt Elliott oraz Bonnie Prince Billy. Premiera już 26 października.

na odwrót dwoje premiery w kinach


Mundial i dziesiąta muza nie idą w parze. W tym tygodniu na nasze ekrany trafiają lecz wciąż dwie produkcje: premierowa komedia "Nasze wielkie rodzinne wesele" a z klasą western z 1969 roku "Butch Cassidy i Sundance Kid".

"Hanoi-Warszawa" nominowany do europejskiego Oscara


Krótkometrażowy błona fotograficzna fabularny "Hanoi-Warszawa" w reżyserii Katarzyny Klimkiewicz otrzymał nominację do prestiżowej nagrody EFA w kategorii Krótkometrażowy film Fabularny.