lokalny sylwester Farrella i Bachledy-Curuś?


Alicja Bachleda-Curuś i Colin Farrell, którzy kilka dni temu ochrzcili w Krakowie syna, spędzą najprawdopodobniej sylwestra w Polsce. Mają się umilać w hotelu wujka polskiej aktorki.

Jedna trzecia amerykańskich nastolatków mających telefony komórkowe wysyła ponad 100 SMS-ów dziennie, a zasób wiedzy tekstowe sztywny się najpopularniejszą formą komunikacji wśród młodzieży - wynika z sondażu przeprowadzonego przez ośrodek Pew Research Center. Już od dawna na słynącym z żywiołowego dopingu stadionie Lecha Poznań nie ma burd. błogość blisko Bułgarskiej to nie rezultat nagłej zmiany kibicowskiej warty i pojawienia się potulnych jak baranków fanów Kolejorza. Zdaniem "Gazety Wyborczej" to rezultat układu, jaki klub zawarł z "Wiarą Lecha", którą rządził Mirosław O. - aresztant kilka tygodni temu przez CBŚ. Niektórzy publika wyli, inni stali na trzęsących się kończynach, sporo śliniło się z ukontentowania, gdy amerykańska artystka eksperymentalna Laurie Anderson przedstawiła w sobotę nim gmachem opery w Sydney oryginalną kompozycję "Muzyka dla Psów" - pisze agencja Associated Press.Na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley przyrządzono z okazji 50-lecia istnienia Ośrodka Studiów Japonistycznych najdłuższy rulonik sushi na świecie. Ministerstwa Finansów i Gospodarki ustaliły ostateczną wersję aktualizacji programu konwergencji, która w poniedziałek w trybie obiegowym trafi do akceptacji poszczególnych resortów - dowiedziała się PAP ze źródeł rządowych. program zakłada, że brak sektora finansów publicznych zejdzie w dole 3 proc. PKB - poziomu akceptowalnego przy użyciu strefę euro, najwcześniej w 2012 roku. O ile rosyjska prasa periodyczna odnotowała wizytę Joe Bidena w Warszawie z chłodnym dystansem, o tak duża liczba niemiecki "Die Welt" rozpływa się w pochwałach nad "genialnym ruchem na szachownicy" Baracka Obamy i jego "pozornym ustępstwem" poniżej Rosji.

Nie jest dozwolone odejść, nie można się wycofywać i nie reagować - mówili w TVN24 policjanci zapytani o to, jak powinniśmy się zachować, gdy widzimy taką sytuację, jaka rozegrała się w środę na warszawskiej Woli. Jadący po cywilnemu żandarm zginął tam ale wręcz dlatego, że zwrócił uwagę wandalom. - Niestety, był sam... - mówią policjanci, którzy nie mogą pogodzić się ze śmiercią kolegi.

Mecz z Islandią przegrany, ale w głowie Bogdana Wenty wypisz wymaluj okres siedzi sobotni półfinał. Na niedzielnej konferencji prasowej prowadzący odczytał specjalne oświadczenie, w którym skrytykował pracę sędziów. Szczypiorniści z większym natężeniem skoncentrowali się na przegranej walce o brąz. - dzień wczorajszy zabrano nam obraz filmowy mówiący o czystości tego sportu, jakim jest futbolówka ręczna. przed każdym meczem na tej hali kapitanowie obu drużyn proszą o wsparcie, fair play, doping, czystość gry. (...) Pytam się - po co? - mówił szkoleniowiec. Po tym jak w wypadku samochodowym zginęła jego prawnuczka, Nelson Mandela odwołał osobisty frakcja w uroczystości otwarcia Mistrzostw Świata. Trzynastoletnia prawnuczka Nelsona Mandeli straciła egzystencja drodze powrotnej z Soweto, gdzie była na koncercie poprzedzającym zapoczątkowanie mundialu.

- Jeśli bym musiał, to powtórzyłbym tę piosenkę - w programie ''Teraz My!" o kontrowersyjnym utworze, w którym padają słowa "Po trupach do celu/każdy chce leżeć na Wawelu" mówi jego współautor Michał Figurski. Zaznacza jednak, że nie zgadza się z zarzutami o wyborczą agitację za PO. - Tym pospołu dobrałbym staranniej słowa, aby nie mogły być tak łatwo zmanipulowane. Tomasz Terlikowski tymczasem nie ma wątpliwości, że przekaz piosenki "służył Bronisławowi Komorowskiemu" a ona sama "miała obrzydzić PiS". dwie postrzeleni w gangsterskich porachunkach mężczyźni trafili do warszawskich szpitali. Lekarze zapewniają, że ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policja dalej poszukuje sprawców zajścia do, którego doszło około południa na warszawskiej Woli. W pracy policji nie pomogły zeznania rannych. Twierdzą oni, że nic nie pamiętają ze zdarzenia. Obaj byli już wcześniej notowani. "Schwytanie Cerbera" to pierwszy od 34 lat nieznany miejsce odosobnienia z serii o detektywie Herkulesie Poirot. chociaż jego autorka, Agatha Christie, nie żyje od 33 lat, udało się oddać w spójną całokształt zapiski z notatników i maszynopisów sprzed 60 lat. Odkryto je w domu letnim królowej kryminału w Greenway w hrabstwie Devon.wypadek na budowie w Lubiniu pod Międzyzdrojami. Na trzech robotników zawaliła się tam ściana. Po wydobyciu spod gruzów, wszyscy zostali przewiezieni do szpitala w Świnoujściu. Robotnicy byli przytomni, ale mają połamane nogi, jeden z nich chyba ma plus złamaną miednicę. wypadek na dotkniętej z wykorzystaniem trzęsienie ziemi Haiti staje się raz za razem bardziej napięta. Brakuje żywności i wody, a korespondenci donoszą o ulicznych walkach między wygłodniałymi mieszkańcami. Po mieście krążą bandy szabrowników, szukające w gruzach cennych rzeczy. I atoli faktyczność robi co może, aby wspomóc Haitańczykom, to działania te giną w chaosie, jaki rządzi wyspą od kilku dni. nawet za pomocą ósemka miesięcy zwłoki 59-letniej kobiety leżały w jej własnym mieszkaniu. Makabrycznego odkrycia dokonali we wtorek policjanci i strażacy z Bielska Podlaskiego.

Z nieba spadły żaby


Na Węgrzech w zamian deszczu z nieba spadły... żaby. Ten napad płazów przeraził mieszkańców Rakoczifalva, miejscowości 100 kilometrów na świt od Budapesztu - informuje lokalna prasa.

Urny z ludzkimi prochami na dnie jeziora


Makabryczne odkrycie w wodach Jeziora Zuryskiego. skład nurków znalazła na dnie urny z ludzkimi prochami. co chwila częściej pojawiają się głosy, że pochodzą one z nieodległej kliniki Dignitas. Przyjeżdżały do niej setki osób z całego świata, by poddać się zabiegowi eutanazji.

podsekretarz ustąpiła, bo mąż zalega z podatkami


Grecka podsekretarz ds. turystyki Angela Gereku podała się w poniedziałek do dymisji, gdy jedna z gazet ujawniła, że jej mąż, wybitny piosenkarz, kompozytor i aktor, zalega z podatkami na kilka milionów euro.

po pierwsze woda, potem świat zabrały im dobytek


lecz w samej Małopolsce osuwiska po powodzi zniszczyły już zniszczyły 163 domy. W 49 nie będzie już jest dozwolone zamieszkać. Na pewno nie jest to ostateczna wielkość zniszczonych budynków, bo blisko 10 tysięcy - w tym regionie - zostało zalanych. nie prędzej po wypompowaniu wody okaże się czy nie doszło na przykład do naruszenia ich konstrukcji.

odznaka pocztowy sprzedany za 3,61 mln euro


Jeden z najbardziej poszukiwanych znaczków pocztowych "Treskilling Yellow" został sprzedany w sobotę w genewskim domu aukcyjny za rekordowa sumę. Szwedzki błędnodruk z połowy XIX w. sprzedano za co najmniej 3,61 mln euro grupie kupców.